Mies oli räjäytystöissä ja pääsi tapahtumaan pahemman luokan onnettomuus. Työkaverinsa, joka oli tapauksen nähnyt, lähti viemään leskelle suruviestiä.
- Pääsiköhän se meidän isäntä edes taivaaseen, rouva kysyi.
- Tiedä häntä, että pääsikö, mutta siihen suuntaan se ainakin näkyi lähtevän.
Varokaa! Tulee vitsi
7
556
Vastaukset
- tode'
kaksi helluntaipastoria työskenteli talkoolaisena kesä-konferenssin ulko-WC:ssa.
siinä lapiolla sontaa mätettäessä toinen huomauttaa sille toiselle homman raamatullisuudesta seuraavasti : "pitäkää pyhien tarpeet ominanne" (room. 12:13) - Kadun-nainen
Pappi seisoi saarnastuolissa. Seurakuntalaiset istuivat kuuliaisesti paikoillaan. Mitään ei tapahtunut. Pappi silmäili vuoron perään kutakin ja rikkoi vihdoin piinaavan hiljaisuuden.
"Jos saarnaa odotatte niin odotatte turhaan. Mitään saarnaa ei tänään tule. Jos olitte kirkossa viime sunnuntaina ja kuuntelitte tarkkaavaisesti, teillä pitäisi olla vieläkin aivan riittävästi miettimistä." Mukavaa, että tunnelma vähän kevenee edes näin pyhinä. =)
- anonyymus
Miksi helluntailaiset paheksuvat seisaaltaan rakastelemista?
Vastaus: Se voisi johtaa tanssimiseen! - vanhamies.
Tuo on jo niin kulunut vitsi, ettei jaksa edes hymyillä...
- Saa
Hyvin vanhassa kirkossa pappi nousi saarnastuoliin ja aloitti tekstinsä: "Minä tulen pian!" Hetken kuluttua hän toisti nuo samat sanat. Silloin saarnastuolin hiukan lahovikainen jalka petti ja pappi rojati saarnastuoleineen etumaisen penkkirirvin päälle. Siinä hän pahoitteli tilannetta, johon muuan vanhus sanoi: "No johan sinä pariin otteeseen varoitit, että tulet pian!"
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 17913494
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1585483Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p454920Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1493709Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska402843Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1282042Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1191783Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3721697Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121560Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1371515