Kusi nousi Peten hattuun

Voi voi

Kyllä ärsytti katsoa sitä Peten itseään täynnä olevaa toimintaa eilen. Poikahan mellasti kuin joku elvis konsanaan, kauheaa katsottavaa. En kyllä ikinä enää äänestä sitä. Näyryys, joka sillä oli vielä alussa on kyllä tipotiessään ja kusta tullut tilalle.

5

576

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hra Smies

      Peten esitys oli parasta mitä eilen nähtiin. Paras esiintyjä ja laulu toimi. Hyvin toimi.

    • ajatella

      että pojalla ei enää ole idolilta vaadittavaa nöyryyttä XD

      • Jen

        Jep, liian ylpeä jo tässä vaiheessa ja jotenki ärsyttävä olemus, toivottavasti ei voita, ei minusta idoliainesta


      • Hra Smies
        Jen kirjoitti:

        Jep, liian ylpeä jo tässä vaiheessa ja jotenki ärsyttävä olemus, toivottavasti ei voita, ei minusta idoliainesta

        Ja Pete on osoittanut olevansa idols-ainesta. LAVALLA EI TARVITSE NÖYRISTELLÄ, kuten Katri. Ei tarkoita mitään "kusipäistymistä" jos esiintyy itsevarmasti. Toivoisin että hän voittaa noista kolmesta. :I


    • ex ile fani.

      paransi kyllä aikasempaan paljon. Muilla kehutaan tuota #ylimielisyyttä lavalla# omaksi tyyliksi ja varmaksi esiintymiseksi. Mutta pete vaan on ylpeä :)

      Se voittaa koko homman sanon vaan... on parantanut koko ajan aivan älyttömästi. Kun taas Ilkka vetää samaa tahtia edelleen, ei parantamista ollenkaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      113
      3391
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      33
      1948
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      92
      957
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe