Taas sitä nähdään, ettei Venäjällä toimi MIKÄÄN. Kaikki mikä viedään Venäjälle lakkaa maagisesti toimimasta. Onko vika ihmisissä?
Huomatkaa, että toisin kuin Saksassa aikoinaan, ei Venäjällä demokratiaa romutakkaan demokratian vastustajat vaan demokratian kannattajat/rakentajat itse. Mikään puolue ei näköjään ole säästynyt vilpiltä ja pahimmassa skenaariossa kaikki syyttelevät toisiaan.
Nyt pitäisi jo vakavasti ruveta harkitsemaan sitä, että Venäjä otettaisiin jonkun järjestön huostaan, koska kyseinen maa tarvitsee holhoajan. Sen ihmiset ja kulttuuri on niin barbaarista, että he ikäänkuin luonnostaan pyrkivät yhteen johtajaan. Liekö primitiivisesti ajattelevalle venäläiselle sitten niin vaikea mieltää lakia ylläpitävää auktoriteettiä organisoiduksi elimeksi kuten hallitukseksi, joten sen täytyy aina olla yksittäinen lihaa ja verta oleva henkilö.
Kuten apinalaumassakaan ei ole mitään "hallituksia", vaan alfauros joka määrää, niin on myös venäläisille hyvä. Mutta ihminen voi asettua johtavan venä... öh siis johtavan apinauroksen paikalle ja näin saada eläinlauma hallintaansa (mm. koiran omistajuus perustuu tähän).
Venäjän "demokratia"
minä
0
76
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330893Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764215Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972735Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331901Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5911670- 861596
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751570Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591506Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721250