miks agnesin menneisyyttä pitää ruotii tolla taval??!! kaikilla on oma menneisyys..eikä sille mitään voi!!! lehtijutut= syy agnesin putoamiseen?
Agnesin tippuminen...
11
751
Vastaukset
- mörri
lehdistö on ihan täysin syyllinen putoamiseen
- tippumisen syy
oli se, että sen "laulaminen" oli kuin ähkytautisen nautaeläimen möyryämistä!
Jos laulaa ei osaa, niin pitkälle ei kanna se, että joka tilanteessa osaa tirauttaa parit kyyneleet ja sitten hymyillä herttaisesti päälle.- Agnes ainoa, joka osaa laul...
Kyllä se on Agnes, joka finalisteista osaa parhaiten laulaa. Eivät toiset yllä lähellekään. Kommenttisi paljasti epäpätevyytesi musiikin arvostelijana..
- repiä noin toista...
Mutta ei se Agneskaan, kuten tämän vuoden muutkaan laulajt ole kovin kummoisia.
- että se
juutalainen tipahti
- vesku
puolassa ei taida nykyisin paljon juutalaisia olla... paviaani
- Hullumpi mies Huittisista
Minä oon kauhulle lukenu lehistä millaisessa seurassa se kiltti Katri liikkuu siellä isossa kaupungissa.
Puolalaisen seksityöläisen kanssa noin ku tiiviisti viettää aikaansa. Tiedä mitä vaikutteita saanu kun vielä kuulemma ikävöi kovasti.
Ei tämmönen kansa tartte pyllyn vilauttelijoita vaan kyllä se tango ja iskelmämusiikki heinälatoympäristössä olisi kaikille sopiva idoli.
En minä pahalla sitä sano sillä eroja meissä on.
Se vaan että eri kulttuurissa naisruumista halvennnetaan jopa itse naisetkin. Suomi-tytöille ei se kankun näytteleminen sovi. Eikä valtayleisöllekään.
Tiedäpä kuka lie lapsen isä.
Joka tapauksessa julkisuuden henkilön pitää olla esikuva. Erityisesti tässä ksiassa. On oikeiutettua kritisoida Agnesin kelvollisuutta Idolsiksi.
Rasistiksi jotkut väittää mutta eihän täsä kyse ole siitä.
Ihmisarvosta ei nyt keskustellakaan. Se on yhtä iso vaikka presidentillä kuin pedofiililla. Jotkut ei vaan oo sopivia esikuviksi jne.- Miten on?
Jos ajatellaan, että taustasta on nyt tullut niin suuri ja merkityksellinen asia, niin miksi Idols-kisan kilpailijoiden taustoja tutkitaan (ja hutkitaan) näin myöhään. Paljon sopivampia Idoli-ehdokkaita on ehkä jo aikaa sitten tippunut; syynä vain se, ettei lauluääni ollut niin hyvä. Eikö lauluäänellä ole ihmisen elämässä loppujen lopuksi hyvin pieni osa. Ehkä joku oli täydellinen idoli muuten...
Jos taustalla on niin suuri merkitys, niin musiikillisen annin ohella ehdotan,että ennen äänestystä ruodittaisiin "suurennuslasilla" jokaisen kilpailijan taustaa ja kaivettaisiin kaikki vähänkin arveluttavat asiat, jotka sotivat Suomen hienoa, puhdasta ja moitteetonta kansaa vastaan..
- vexi
jos on tuollainen menneisyys, täytyy itselläkin olla älliä sen verran, että pysyy pois julkisuudesta. VIINAA , RIITOJA , HYLÄTTY LAPSI, SEKSISKANDAALI. ja mitä vielä ????
- Resonanssi
....että jaksatte jankuttaa samaa virttä, kantsit varmaan opetella uusi. Eikö tuollaisesta toisten haukkumisesta tule itselle paha olo? Millainen ihminen sinäkin olet, kun toisia haukut? Oletkos ollut jalkoja pitelemässä? Puhut paskaa niin että tänne asti haisee!!!!!
- putoamiseen
Boikotoi lehtiä ja osallistu mielenosoitukseen:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000312&posting=22000000012363311
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996154
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p302892Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3371091Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126991- 48784