miks agnesin menneisyyttä pitää ruotii tolla taval??!! kaikilla on oma menneisyys..eikä sille mitään voi!!! lehtijutut= syy agnesin putoamiseen?
Agnesin tippuminen...
11
696
Vastaukset
- mörri
lehdistö on ihan täysin syyllinen putoamiseen
- tippumisen syy
oli se, että sen "laulaminen" oli kuin ähkytautisen nautaeläimen möyryämistä!
Jos laulaa ei osaa, niin pitkälle ei kanna se, että joka tilanteessa osaa tirauttaa parit kyyneleet ja sitten hymyillä herttaisesti päälle.- Agnes ainoa, joka osaa laul...
Kyllä se on Agnes, joka finalisteista osaa parhaiten laulaa. Eivät toiset yllä lähellekään. Kommenttisi paljasti epäpätevyytesi musiikin arvostelijana..
- repiä noin toista...
Mutta ei se Agneskaan, kuten tämän vuoden muutkaan laulajt ole kovin kummoisia.
- että se
juutalainen tipahti
- vesku
puolassa ei taida nykyisin paljon juutalaisia olla... paviaani
- Hullumpi mies Huittisista
Minä oon kauhulle lukenu lehistä millaisessa seurassa se kiltti Katri liikkuu siellä isossa kaupungissa.
Puolalaisen seksityöläisen kanssa noin ku tiiviisti viettää aikaansa. Tiedä mitä vaikutteita saanu kun vielä kuulemma ikävöi kovasti.
Ei tämmönen kansa tartte pyllyn vilauttelijoita vaan kyllä se tango ja iskelmämusiikki heinälatoympäristössä olisi kaikille sopiva idoli.
En minä pahalla sitä sano sillä eroja meissä on.
Se vaan että eri kulttuurissa naisruumista halvennnetaan jopa itse naisetkin. Suomi-tytöille ei se kankun näytteleminen sovi. Eikä valtayleisöllekään.
Tiedäpä kuka lie lapsen isä.
Joka tapauksessa julkisuuden henkilön pitää olla esikuva. Erityisesti tässä ksiassa. On oikeiutettua kritisoida Agnesin kelvollisuutta Idolsiksi.
Rasistiksi jotkut väittää mutta eihän täsä kyse ole siitä.
Ihmisarvosta ei nyt keskustellakaan. Se on yhtä iso vaikka presidentillä kuin pedofiililla. Jotkut ei vaan oo sopivia esikuviksi jne.- Miten on?
Jos ajatellaan, että taustasta on nyt tullut niin suuri ja merkityksellinen asia, niin miksi Idols-kisan kilpailijoiden taustoja tutkitaan (ja hutkitaan) näin myöhään. Paljon sopivampia Idoli-ehdokkaita on ehkä jo aikaa sitten tippunut; syynä vain se, ettei lauluääni ollut niin hyvä. Eikö lauluäänellä ole ihmisen elämässä loppujen lopuksi hyvin pieni osa. Ehkä joku oli täydellinen idoli muuten...
Jos taustalla on niin suuri merkitys, niin musiikillisen annin ohella ehdotan,että ennen äänestystä ruodittaisiin "suurennuslasilla" jokaisen kilpailijan taustaa ja kaivettaisiin kaikki vähänkin arveluttavat asiat, jotka sotivat Suomen hienoa, puhdasta ja moitteetonta kansaa vastaan..
- vexi
jos on tuollainen menneisyys, täytyy itselläkin olla älliä sen verran, että pysyy pois julkisuudesta. VIINAA , RIITOJA , HYLÄTTY LAPSI, SEKSISKANDAALI. ja mitä vielä ????
- Resonanssi
....että jaksatte jankuttaa samaa virttä, kantsit varmaan opetella uusi. Eikö tuollaisesta toisten haukkumisesta tule itselle paha olo? Millainen ihminen sinäkin olet, kun toisia haukut? Oletkos ollut jalkoja pitelemässä? Puhut paskaa niin että tänne asti haisee!!!!!
- putoamiseen
Boikotoi lehtiä ja osallistu mielenosoitukseen:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=107&conference=4500000000000312&posting=22000000012363311
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331935Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28850- 69845
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259728Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64710- 10677
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132671- 26644
- 77642
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200635