EU kaatuu

On kärsinyt vähän inflaation tuo ontto lause jota änkyrät ovat hokeneet 11 vuotta.
7371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Missähän lienee esitetty kun ei ole ennen näkynyt.

Äänestä
  • kertoi jäsenmaksujen WIISINKERTAISTUVAN. Alkaa moottori tukehtumaan eikä vetohaluja ole enää vetureillakaan. Siinä EU veturinkuljettavat täytyy uudelleenkouluttaa. Ymmärrän hyvin, miksi eivät halua EU:n hajoavan. Propaganda on sen mukaista. Tottakai EU hajoaa, hajosihan (N)EUvostoliittokin

    Äänestä

  • MTV3 kirjoitti:

    kertoi jäsenmaksujen WIISINKERTAISTUVAN. Alkaa moottori tukehtumaan eikä vetohaluja ole enää vetureillakaan. Siinä EU veturinkuljettavat täytyy uudelleenkouluttaa. Ymmärrän hyvin, miksi eivät halua EU:n hajoavan. Propaganda on sen mukaista. Tottakai EU hajoaa, hajosihan (N)EUvostoliittokin

    Mitä yhteistä on sitten EU:n ja NL:n kaatumisella?

    Äänestä

  • tyhmiä kirjoitti:

    Mitä yhteistä on sitten EU:n ja NL:n kaatumisella?

    USA ei oikein ole pitänyt kumpaisestakaan,

    >>PNAC:n suunnitelmassa todetaan että Yhdysvaltojen tulee ehkäistä minkä tahansa muun valtion yritykset nousta voimatekijäksi ja esitetään jonkin verran huolta siitä että Eurooppa voisi yrittää kilpailla Yhdysvaltojen kanssa. Cheneyn ja Wolfowitzin vuoden 1992 suunnitelmassa sanottiinkin että Yhdysvaltojen tulee “ehkäistä kehittyneitä teollisuusmaita kyseenalaistamasta sen johtajuutta ja edes yrittämästä kasvattaa alueellista tai globaalia vaikutusvaltaansa”. Suunnitelma mainitsi Kiinan, Venäjän, Saksan ja Japanin tärkeimmiksi kurissa pidettäviksi>>
    http://www.anarkismi.net/kapis/33yhdysvallat.htm

    Äänestä

Aivan oikeassa olet - 11 vuotta on niin pitkä aika, vaan ei änkyröille.

Äänestä
  • Onhan sitä jäljellä 59 vuotta enintään.(CCCP 70 vuotta)

    Äänestä

  • CCCP kirjoitti:

    Onhan sitä jäljellä 59 vuotta enintään.(CCCP 70 vuotta)

    54 vuotta täynnä tänä vuonna

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Teppo. kirjoitti:

On kärsinyt vähän inflaation tuo ontto lause jota änkyrät ovat hokeneet 11 vuotta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu