Mulla on ja tänä vuotena onkin oikein kimalletta mukana. kengät on hiukka pienet mutta kyllä niillä pari valssia tanssii =O)
Joko illan puku on valittu?
valkoinen-sulka
13497
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Pussihousut , jatsarit ja verkkopaita .
sulla on niit kimalteit??? vai niinku vaa MUKANA...elix kassis tai jossai?? Mulla on tääl mones purkis Askarre Hileit ja kiteit... *heittelee ympäriisä* Ja pikku pikku kengät...ottaa pois ne jos painaa tai hankaa...Laa on! ;D
itsenäisyyspäivänä viitti ees sanoo mitä mul on päällä joku tolkku sentään mut kontiosaappat on sen voin kertoa
Elikkä se normaali juhla-asuni,eli nahkarotsi,farkut,bootsit ja musta lippis:=))Ja tukka tietysti ponnarilla:)
älä käytä samoja vaatteita mitä mä käytän vapaapäivinä ja sit viel sullakin tukka ponnaril niinku mullakin
kanssa tiedät,että minä olen Doe uudella nikillä:)Aloin tosissani kasvattaa tota ponnaria,kun SY:kin sitä suositteli..
"Kun kuningas linnan salissa kohottaa shampanjamaljansa,
korkkaavat härmlandialaiset taskulämpimät koskenkorvapullonsa,
ja yhtyvät suureen ilojuhlaan"
-Irwin Goodman-
no toi oli mulle ihan uus uutinen jokos ponnari menee yli lapaluiden
Vasta sormenmittainen töpö..mutta katotaanpas kesällä..mulla kun on aika hyvä hiustenkasvu;))
kasva kovin nopeesti ja mun tarttis käydä latvat tasottaa ,mul on vajaa puoleenselkään
muistelen sun kertoneen..Tuolla liikenteessä kun katselee,välillä tuntuu,ettei enää olekaan kuin kaljupäitä ja ponnareita:)
Kerran nuorempana porukka leikkasi multa hiukset,kun olin sammunut.Tottakai nostin siitä hirveän älämölön,ja vaadin korvaukseksi kolme lekaa kossua,jotka myös sain:))
kavereita ku mulla ,mun kaverit ku ryypättiin 3matta päivää semmoses asuntovaunus huoltoasemanpihalla missä se trokas käytettyjä biilejä niin mä sammuin ne kirjotti mun otsaan isolla AIDA ja mä hörhöiöin pitkin ravintoloita ja ostareita viel 2si päivää se texti otsas
aika rankkaa oli:)Juoppo- ja rosvoporukoissa tuli liikuttua...ehkä se sanonta "Vanhuus ja Viisaus"on kolahtanut minuunkin edes vähäsen..:D
....lähtee juhliin kaljapullon korkeista tehdyssä laahuksessa. KARJALA komiasti helisee=:))))