Avatkaa vaikka radio ja kuunnelkaa itsenäisyyspäivänä marsseja. Teitä ei kaivata missään. Luuserit!
Sivarit!!!
Militantti
5691
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mitä merkitystä? Suomi ei ole enää minkään määritelmän mukaan itsenäinen mm. EU:n lainsäädäntö ohittaa omamme, olemme pian osa NATO:a, hallitus kaavailee satojentuhansien siirtolaisten haalimista Kiinasta ja luovumme luultavasti lähitulevaisuudessa myös yleisestä asevelvollisuudesta... Sinä se tässä olet muinaismuisto, reliikki, ja joudat kaatopaikalle.
Sivarin sanansäilä sivaltaa! Hyvä että edes jokin, ei ole mies aivan täysi märkärätti vaikka ei ase kädessä kestäkään. Mene pois täältä vetelys.
Sinivalkoinen oikeistomulkero nuppi kiinni tai tulee turpaan
,Äidit ja Sivarit...Niin kauan teillä on turvattu lies' kun on pystyssä ykskin mies...
Ilman veteraaneja puhuisitte venäjää...
niin v*t**kaan väliä... hah hah hah haha..
Asiat on mitenkä vaan on.
Naurettavaa militaristi intoilua! Mua ainakin naurattaa koko armeija niin paljon kaikkineen itsenäisyyspäivineen. Ja te spedet ettee tajuu enää et sotiminen ei ole ihan sama asia kuin silloin vuonna nuija ja pottu!!! Ja sitä paitsi suomella ei olisi minkäänlaisia mahiksia ketään vastaan jos joku tänne hyökkäis vaikka joka ikinen ois käyny sen naurettavan armeijan. Suomen armeija on pikemminkin hyvä vitsi.