Kraakkipuu puotti kaikki lehdet!

Timbe

Moi!

Voisiko joku auttaa...
Kraakkipuu puotti kaikki lehdet siis runko on vaan jäljellä.Kasvaako siihen vielä lehdet vai pitääkö heittää pois..

Kiitoksia jo etukäteen

3

441

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Varmaan kyllä kasvaa uudet lehdet, mutta ehkä vasta keväällä tai onkohan kasvilla kaikki kunnossa, ettei ole mitään tautia iskenyt ennnen lehden pudotusta ja onko runko hyvässä kunnossa, ei ole mitään halkeilua. Jos halkeilua löytyy eli tarkoittaa kasvi on kuivunut liikaa, kastele sitä kosteammaksi ja eiköhän ala kohta ilmestyä uutta lehteä..

    • traakkipuinen

      että olet kastellut liikaa. Minun puuni ei siedä yhtään liikakastelua, vaan alkaa välittömästi tiputtaa lehtiä (kellastuvat ensin). Kastelisin sitä nyt pimeimpänä aikana tosi varovasti.

      • Timbe

        kiitos!

        jospa siihen kasvaa uudet lehdet.
        En kyllä omasta mielestä oo kastellut liikaa,mutta voipi kyllä johtua siitä:)

        Nyt kastelin oikein kunnolla et kasvas lehdet..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe