Kateellisiako?

Millä tavalla esim. Katri ärsyttää ihmisiä? Ovatko suomalaiset niin peruskateellista kansaa että hyvän lauluäänen takia joku toinen alkaa ärsyttämään? Minusta Katri vaikuttaa herttaiselta ja ujolta tytöltä, jonka lauluääni on kaunis! Toisin kuin Ilkka, jonka on pidettävä showta yllä jäädäkseen ihmisten mieliin. Pete taas on erittäin hyvä esiintymään ja miksei laulamaankin. Toivottavasti lauluääni ratkaisee kisassa!!!
3140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

..mutta ainakin jääräpäisiä. Jos mun suosikki ei voita niin kaikki muut ovat paskoja,tyyliin. Toivon todella jotta lauluääni ratkaisee kisan. Jokainen kolmikosta on jonkun suosikki.. Kyllä taivaalle tähtiä mahtuu,eikä ketään ole kielletty yrittämstä,se on vain eri juttu tykkääkö kansa.

Äänestä
  • Katri alkaa oleen ällön näkönen kun sille laitetaan 5 kiloo meikkiä naamaan kun kerran nätillä kotimeikillä Katri näyttää todella nätiltä...! Ja Katri oli yks mun suosikeista semifinaaliin asti mut finaalissa joko taso on niin kova tai Katri on menny takapakkia koska musta tuntuu ettei Katri erotu poikien joukosta tarpeeksi pääsevänsä jatkoon...!

    Äänestä

  • kaisu kirjoitti:

    Katri alkaa oleen ällön näkönen kun sille laitetaan 5 kiloo meikkiä naamaan kun kerran nätillä kotimeikillä Katri näyttää todella nätiltä...! Ja Katri oli yks mun suosikeista semifinaaliin asti mut finaalissa joko taso on niin kova tai Katri on menny takapakkia koska musta tuntuu ettei Katri erotu poikien joukosta tarpeeksi pääsevänsä jatkoon...!

    Katri oli ihan mukavan oloinen aluksi, mutta nyttemmin alkanut ällöttää muakin, ei ole enää luonteva ja kiva katsoa, ja lauluosuudet ovat todella jääneet vaisuiksi. Katri pärjäsi huonompien seassa aluksi, ja tykkäsinkin. mutta nyt katri on harmaahiiri muiden joukossa vertaa esim. Agnes! mikä persoonallisuus ja karisma!
    Uskon Ilkan voittoon kuitenkin!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


katsoja kirjoitti:

Millä tavalla esim. Katri ärsyttää ihmisiä? Ovatko suomalaiset niin peruskateellista kansaa että hyvän lauluäänen takia joku toinen alkaa ärsyttämään? Minusta Katri vaikuttaa herttaiselta ja ujolta tytöltä, jonka lauluääni on kaunis! Toisin kuin Ilkka, jonka on pidettävä showta yllä jäädäkseen ihmisten mieliin. Pete taas on erittäin hyvä esiintymään ja miksei laulamaankin. Toivottavasti lauluääni ratkaisee kisassa!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu