Soini on miehen mittainen

Niinistö munasi. Ei kokoomuslainen saa olla mikään työväen ehdokas. Minä ainakin äänestän perustuslaillisten Soinia. Se ei ole mikään brysselinnuolija eikä ay-pelle.
4148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Puhut muuten asiaa! Oikea mies presidentiksi.

Äänestä
  • Timo Soinille

    Äänestä

  • sinetöity ... kirjoitti:

    Timo Soinille

    Sovittiin viimeeksi Timon kanssa, että äänestän Niinistöä. Mutta ei kanneta kaunaa, vaikka muuten samaa lippua kannetaankin.

    Äänestä

Eilisen YLE:n vaalikeskustelun selvä voittaja oli mielestäni Timo Soini. Hän puhui pelkkää asiaa ja käyttäytyi todella asiallisesti. Olen jo unohtanut nämä "kolme pääehdokasta".

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AnttiPetteri kirjoitti:

Niinistö munasi. Ei kokoomuslainen saa olla mikään työväen ehdokas. Minä ainakin äänestän perustuslaillisten Soinia. Se ei ole mikään brysselinnuolija eikä ay-pelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu