Linnanjuhlien pukushow pelkkää tuhlausta!

mietiskelijä

Kuka muistaa, millainen puku oli Tanja Karpelalla viime vuonna itsenäisyyspäivän linnanjuhlissa? EI KUKAAN! Joka vuosi uudet kujeet, niin myös uudet mekot! Onhan se hienoa olla tanssiaisten prinsessa, mutta järki käteen. Onko tarpeen käyttää 8000€ yhden illan prinsessaleikkiin? Miehillähän on taas helpompaa, sama frakki vuodesta toiseen, eikä kampaukseenkaan sataa euroa kuluteta. Mikäs siinä, jos rahaa on kuin roskaa. Tarvitseeko prinsessamekon olla huippu suunnittelijan suunnittelema? Vuokraamossa on hienoja leninkejä. Jos raha vaan on niin paljon liikaa, voisi ne käyttää vaikka köyhien maiden auttamiseen, päihteiden vastaiseen työhön tai muuhun hyväntekeväisyyteen!!

2

397

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ompelijana

      Haluatkos tehdä meistä työttömiä?
      Jokaisella alalla on tekijänsä ja jokainen haluaa ammatissaan tehdä edes joskus parastaan!
      Nämä juhlat antavat monelle työn!
      Miksi kaikki asiat pitäisi olla harmaata arkea?

      Kerrohan oma ammattisi, niin katsotaan kuinka se on TURHAA!

    • minä muistan.

      MINÄ MUISTAN MILLAINEN PUKU KARPELALLA OLI VIIME VUONNA. että jos mietiskelijä on sellainen perinteinen suomalainen tylsä mies, joka ei huomaa naisensa uusia vaatteita, kampauksia tms. niin enpä ihmettele ettet muista tätäkään. ota kuitenkin huomioon, että joitakin asia kiinnostaa. ehkä sinullakin on joku minusta outo tai tylsä kiinnostuksenkohde kuten tekniikka tai ruuvit ja mutterit. eli syö pääs.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      86
      4670
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      112
      3870
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      190
      3700
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      70
      2113
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1182
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      154
      1131
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      51
      1034
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe