Hei kertokaa mikä kiehtoo linnanjuhlissa???

Jähmeetyyppi

Joka vuosi 6.12 tapittaa 2 miljoonaa silmäparia. Linnanjuhlia. Millaisia pukuja, ketä paikalla jne. Tietysti seuraavana päivänä on suuret arvostelut lehdissä. Okei Itsenäisyyspäivä on hieno asia ja sitä kannattaa juhlia. Mutta mikä kiinnostaa valtiovallan, julkiksten ja muiden virkamiesten juhlissa presidentinlinnassa????

3

528

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yokosait

      Höh ja höh. Ei kiehdo mikään ! itsenäisyys on kyllä juhlimisen arvoinen asia,mutta miksi vain määrätyt henkilöt vuodesta toiseen ! ovatko jotenkin muiden ihmisten yläpuoleella ??? eikö vuosikymmeniä fyysisesti rankkaa työtä tehneet ole mitään muka ???

    • jeannette

      Hei, minua kiehtoo katsella kauniita pukuja ja miten ihmiset käyttäytyvät. Paljon olisi suomalaisilla käytöstavoissa opeteltavaa ja myös pukeutumisessa. Minusta linnan juhlat ovat koko kansan juhlat vaikka ei paikalla olekkaan voi juhlia kotona juhlavasti.

    • blondi-72hki

      on meillä tavallaan perinne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      70
      2256
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      35
      1824
    3. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      100
      1181
    4. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      47
      945
    5. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      26
      807
    6. Ajatuksia

      Mitä ajatuksia hän herättää tänään?
      Ikävä
      87
      803
    7. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      29
      680
    8. Katse

      Miltä se tuntuu, kun hän katsoo sinua?
      Ikävä
      41
      675
    9. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      142
      657
    10. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      56
      588
    Aihe