Todisteita vaikka kuinka

evoluutiota vastaan.
Texasista, Paluxy-joen uomasta löytyneet rinnakkaiset ihmisen ja dinosauruksen kivettyneet jalanjäljet.
101065
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyseessä täytyy olla Jumalan jalanjälki.
Ihmisiähän ei kreationismin eikä kristinuskon mukaan vielä ollut edes luotu tuohon aikaan.
Dino ajoi Jumalaa takaa helpon suupalan toivossa ja luultavasti popsi Kaikkivaltiaan poskeensa.

Äänestä
  • Ja siittä päivästä lähtien lajien muokkaamisesta on evoluutio ollut vastuussa :D

    Äänestä

  • filosofi2 kirjoitti:

    Ja siittä päivästä lähtien lajien muokkaamisesta on evoluutio ollut vastuussa :D

    ...tieteellistä. Sitä juuri mitä Fakta on.

    ==totta!
    filosofia 8.12.2005 klo 13.24
       Ja siittä päivästä lähtien lajien muokkaamisesta on evoluutio ollut vastuussa ===

    buuuaaaaaiiiihhhhh...hik...............hik.

    Äänestä

  • sekä erittäin kirjoitti:

    ...tieteellistä. Sitä juuri mitä Fakta on.

    ==totta!
    filosofia 8.12.2005 klo 13.24
       Ja siittä päivästä lähtien lajien muokkaamisesta on evoluutio ollut vastuussa ===

    buuuaaaaaiiiihhhhh...hik...............hik.

    jumala on kuollut :D

    Äänestä

http://www.answersingenesis.org/home/area/faq/dont_use.asp

> ‘Paluxy tracks prove that humans and dinosaurs co-existed.’ Some prominent creationist promoters of
> these tracks have long since withdrawn their support. Some of the allegedly human tracks may be
> artefacts of erosion of dinosaur tracks obscuring the claw marks. There is a need for properly
> documented research on the tracks before we would use them to argue the coexistence of humans and
> dinosaurs. However there is much evidence that dinosaurs and humans co-existed—see Q&A: Dinosaurs.

Tulikos vahingossa käytettyä kiellettyä argumenttia?

Äänestä

Joshua virkkoi:
"[Todisteita vaikka kuinka] evoluutiota vastaan. Texasista, Paluxy-joen uomasta löytyneet rinnakkaiset ihmisen ja dinosauruksen kivettyneet jalanjäljet."

Nuo jäljet ovat osoittautuneet kylläkin muuksi kuin ihmisen jäljiksi. Jopa kreationsititkin suuremmaksi osaksi eivät enää väitä niitä ihmisten jalanjäljiksi.

http://www.talkorigins.org/faqs/paluxy.html

Sinulla on nyt vanhentunutta tietoa.

Äänestä
  • No, minä luin kyllä suomalaisia kreationistisivuja ja siellä ne ovat vielä tuoreena tietona.
    OK, unohdetaan toi.

    Äänestä

ymmärsin mitä ne kreationistit tarkoittavat sillä, että geenit rappeutuvat.

Tämähän on aivan selvää pässin lihaa.

Katsokaas, me ihmiset ollaan aika karvattomia ja näyttää, että karvat vain vähenevät tulevaisuudessa - siis, meidän geeniperimämme rappeutuu.

Nyt kun katsotaan asiaa menneisyyteen, niin mitäs sieltä löytyykää. Jee, karvaisia apinoita. Ne eivät ole vielä kovinkaan rappeutuneita eli polvi ei apinasta parane vaan pahenee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joshua kirjoitti:

evoluutiota vastaan.
Texasista, Paluxy-joen uomasta löytyneet rinnakkaiset ihmisen ja dinosauruksen kivettyneet jalanjäljet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu