Miten on mahdollista että armeijamme ylipäälikkö ei tiedä arvomerkkejä?Alokaskin tietää muuten ei oo sotkuun asiaa.
YLIPÄÄLIKKÖ TAVJA MOKASI
6
350
Vastaukset
- huomioikaa!!!
Tosta avauksesta on Sauli jo palkkion maksanut . sori , mutta kahvit saat . ok.
- tänään?
montako vielä tulee, tyyppi ei osaa käyttäytyä ollenkaan palstoilla, bannata pitäisi.
- Rivisotilas
Eihän Halosta ole sotilasasiat kiinnostaneet ennen kuin nyt, kun hänelle on ruvennut "ylipäällikön" titteli maistumaan mukavalta.
Aikamoinen munaus tuo alkeistietojen limboilu todella oli! - Täältä
Tarja ei ole tehtäviensä tasalla.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa.htm - pkr-1
toimia paremmin siellä sotkussa myyjättären hommissa. Toki heidänkin tulee arvomerkit tuntea, mutta kait kokemuksen myötä tietämyskin karttuisi.
Jospa hän tosiaankin on viettänyt liikaa aikaansa nimittämiensä kenraalien seurassa?
Seura tekee kaltaisekseen, ja varsinkin huono seura. - sentään
On ylipäällikkö, toisin kuin Kallis ja Niinistö, jotka eivät osaa päättää kuka komentaa sotilaat tositoimiin. Tuollaisessa asiassa ei luulisi olevan varaa ruveta arpomaan käskysuhteita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3955923- 805298
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484326- 523921
- 523709
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1623400Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003164Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky513158- 432269
- 492195