Mahtava ja suuri mahdollisuus saada ja omistaa kaikkinainen hyvinvointi, elämä ja yltäkylläisyys. Ihmisille on annettu kaikki tarpeelliset tiedot, opit ja ohjeet kaiken hyvinvoinnin ja turvallisen turvatun tulevaisuuden mahdollistavine ehtoineen. Ja ne on ollut koko ajan tarjolla! Ne on varmaan kuulostanut tai tiedostettu tässä vajavaisuuksien sekasortoisessa, kurjuuden maailmassa niin uskomattoman hyviksi, ettei ole sen tähden edes uskottu niihin; siitäkään huolimatta että, ne olisi ollut jokaisen itse testattavissa / kokeiltavissa. Niiden oikeellisuudesta ja toimivuudesta todistuksen saamiseen ei tarvitse mitään ns. ”tiedemiehiä” jotka vasta etsivät sitä; joka on jo kauan ollut ihan jokaisen käytännössä koettavissa, lähes kahden vuosituhannen ajan!
Koko luomakunnan rakentaja on ilmoittanut ne selkeästi valtuuttamansa edustajan kautta. Joka on kirjoituttanut ne oikein tulkittuna, maailman kaikkeuden rakentajan valmistamien tuotostensa, oikeintoimivuuden lainalaisuuksiksi ja käyttöohjeiksi. Että kaikki valmistamansa toimisi täydellisesti ja ikuisesti. Antaen kaikille osille täydellisen, eli kiitettävän sekasorrottoman ja ristiriidattoman hyvinvointi olo ja toimivuustilan. Joka siten tuottaa kokonaisuudelle ja sen kaikille osapuolille parhaan, eli totuudenmukaisuuden (virheettömän) / kaikkein oikeudenmukaisimman mahdollisen kiitettävän ja sopusointisimman tilan. Josta ei enää kuuluisi soraääniä, natinoita, kolinaa, rätinää, pamauksia, eli VALITUSTEN ääniä, koska kaikki syyt sellaisiin olisi poissa.
Eli, miten voisi syntyä valitusta jos ei ole mitään syytä! Ei mitään mistä valittaa, tai syyttää muita ? Herätys!
Harva ihminenhän osoittaa syyttävää sormensa itseään kohtaa, johon se kuitenkin aina ensimmäisenä tulisi kohdistaa! Sillä sieltä se kaiken pahan alku ja juuri löytyy. Se kaikkeen pahaan ja väärään taipumisen ja siihen mielistymisen halu. Kaiken oikean ja hyvän vastaisuus asenne.
Onkohan kukaan edes tosissaan miettinyt, mikä näiden hirveiden valitusten, voivotusten ja kaiken kärsimysten perimmäinen, siis PERIMMÄINEN, syy ja tarkoitus oikein on. Eikö juuri se että, tultaisiin tyytymättömäksi tähän väärään; kärsimyksiä kaikille tuottavaan ! Että alettaisiin etsiä sitä oikeata ja kaikkia tyydyttävää parasta mahdollista vaihtoehtoa. Sitä, jota rakentajamme ja suuri rakennusmestarimme on koko ajan tarjonnut. Muta, jonka me ihmiset olemme toistuvasti vuodesta vuoteen, päivästä päivään, sukupolvesta toiseen tähän päivään asti, KAIKKI hyljänneet! Ja valinneet toistuvasti tämän sekasorron ristiriitoineen ja kurjuuksineen, onnettomuuksineen, keskinäisine sotineen ym. suurine vitsauksineen, ja sitä myöden, tai sen myötä sitten, siitä SYSTÄMME, kärsimyksineen. Eli on saatu sitä mitä on tilattu, tai saatu ansiomme mukaan. ”Mitä ihminen KYLVÄÄ, sitä myös niittää” lain, mukaan.
Ei ihmisiä kukaan tule vaatimaan tästä lainvastaisesta sekasorrostaan ristiriitoineen luopumista eikä siitä irtisanoutumista / irtautumista jos ei kukin sitä itse halua, niin hän voi pysyä siinä mutta silloin hyväksyä kohdalleen tulevat onnettomuudet / kärsimykset, joita on itse mukana tuottamassa. Kyllä jokaisella on oikeus valita haluaako pysyä siinä vääryyden perustalla olevassa ja sen pahoista hedelmistä raskaista seuraamuksista osansa saaden. Vai haluaako valita oikean, laillisella perustalla ja sen mukaan hyvää kaikille parhaaksi. Hyvää hedelmää (hyvinvointia), turvallista ja turvattua tulevaisuutta kaikille sillä perustalla, sen puolesta ja toimivuuden ehdoilla toimiville.
Totuuden ja oikeuden lain, (kaiken oikean ja hyvän / hyvinvoinnin takaavan lain) nimessä, palvelijansa. Hänen omastaan olen ottanut, jota näin jaan teille nimessään loputtoman hyvinvoinnin takaavaksi henkiseksi ravinnoksi. Josta kaikki oikea ja hyvä sitten, jos saa luvallanne / estelemättänne, alkaa tuottamaan fyysistäkin hyvinvointia, ja koitua kaikille parhaaksi mahdolliseksi ja mahdollisuudeksi. ”Totisesti”.
Uskomatonta ! paras on
HYLJÄTTY ?!
1
141
Vastaukset
- Tiedemies
Tutustu, niin tiedät
http://www.perussuomalaiset.fi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1331935Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.28850- 69845
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?259728Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r64710- 10677
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132671- 26644
- 77642
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.200635