verotonta tuloa!

Jukkis.

1

352

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fiksua

      Vuonna 2004 kirkosta eroajia oli yhteensä 27009, eli noin 150 enemmän kuin vuonna 2003. Liittyneiden määrä väheni edellisvuosia jyrkemmin, ja oli vuonna 2004 enää 9365. Kastettujen osuus ikäluokasta laski.

      Helsingin luvut vuonna 2004: Kirkosta eronneita 4011, liittyneitä 1553. Vuonna 2003 erosi 4117 ja liittyi 1761. Liittyminen siis väheni enemmän kuin eroaminen, ja kokonaistulos on vuotta 2003 parempi. Samalla kirkkoon kuuluvien osuus helsinkiläisistä laski alle 70 prosentin.

      Marraskuun 21. päivään mennessä vuonna 2005 on www.eroakirkosta.fi -sivuston kautta eronnut 16600 kirkon jäsentä. Lisäksi on tietysti suoraan maistratteihin ja kirkkoherranviroastoihin eroilmoituksen tehneet. Viime vuonna vastaavana aikana sivuston kautta erosi 6235 ihmistä kirkosta. Näin kasvua tulee 166%."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1925
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      842
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      812
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      724
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      703
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      670
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      664
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      639
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      637
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      627
    Aihe