Tasan 25 vuotta sitten uskovainen hörhö pamautti John Lennonin hengiltä.Kovin vähän täällä on asiaa huomioitu.Esim. vinyl 107 Tukholmasta on soittannut koko päivän Beatlesin ja Lennonin biisejä,joka on minusta aika kivaa kun kuitenkin on yhdestä kaikkien aikojen Ihmisestä kysymys.
Kuka muistaa
Tanevaan
12435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
kuunnella piitlesii,laita linkki sinne stokholmiin?
Win xp,jos on niin sieltä suosikit ja radioasema opas sitten klassinen rock ja sieltä vinyl 107 Tukholma ja avot.
Vinyl 107:n
Se mikään uskis ollut..?
Chapman oli skitsofreenikko ja uskonnolla oli luonnollisesti oma roolinsa miehen sekoamisessa. Lennon selvisi hengissä Nixonin CIA:sta, mutta ei tuosta jeesuksen rakastajasta.
Englanninkielentaitoiset voi lukea Chapmanin tarinan täältä: http://www.crimelibrary.com/classics4/chapman/
Olet oikeassa..sekoitin Hingleyn ja Chapmanin:(Sehän olikin sekopää..
Tää Hingley ollut se joka pamautti Reagania?
Kun noita "julkkisten"ampumajuttuja alkaa miettimään,menee siinä äkkiä sekaisin Sirhansirhanit ja muukin..Sirhan ainakin ampui J.Kennedyn..
Taas oli Oswald joka JFKennedyn ampui.Sirhan ampui Roobertin.
Anti olla:)))On senverran rankka työpäivä takana,joten...
On perjantai .Miks ei aina voi olla perjantai,perjantai ja tilipäivä
kun Jake Nyman kertoi kesken Rokkivekkarin suunnilleen seuraavasti:
"Hyvät kuulijat; Minulla on teille ikäviä uutisia.
Juuri tulleen tiedon mukaan John Lennon on ammuttu tänään kotiovelleen New York'issa..
Olen sanaton..."
Se pysäytti kyllä miettimään ... miksi...