Noloin pierusi?

Yrjö

Mikä on noloin tilanne, jossa Teiltä on päässyt pieru? Itse olin viikonvaihteessa sukulaistytön lakkiaisissa. Pudotin onnittelukortin sitä ojentaessani lattialle. Kumarruin nostamaan korttia kun samassa pääsi estelemätön törähdys, jonka kuulivat kaikki. Yritin teeskennellä yskänkohtausta, mutta peli oli jo menetetty.

4

236

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Spirou

      Siitä on jo vuosia, olin 16 ja seurustelin mua selvästi vanhemman naisen kanssa. Pääsin sitten ensimmäistä kerta tapaamaan vanhemmat ja vähän muutakin sukua oli paikalla. Ne vähän katteli, ehkä vähän vinostikin, että onpas se nuori poika. No istuttiin alas, oli vähän hienostoruokaa, punaviiniäkin, mitä en ollut ikikä ennen maistanut. Join pari lasillista siitä mitä ei sit ilmeisesti sovinut mahalleni, samalla muistin että olin unohtanut venytykset harjoituksen jälkeen (kilpaurheilin silloin vakavasti). Päätin et nyt ei ujostella vaan nousin rohkeasti ylös ja ilmoitin että mun on pakko venytellä, kaikki katteli kummasti, mut mää sit lähdin lattialle siinä ruokapöydän viereen venyttelemään. Makasin selällä ja nostin jalat pään yli, jotta saisin selän venytetyksi. Sit mahas pyöräili ja se rumba alkoi. Ihan oikeesti en ole ennen sitä enkä sen jälkeen kuullut mitään vastaava, ei omasta eikä muiten kehosta, ei radiostakaan. Se kesti.. ihan oikeesti noin 1-1.5 minuuttia.. kovia paukkuja, välillä pienempiä.. yhtä mittaan todellakin yli minuutin. Kaikki istuivat vaan suu auki eikä sanonnut mitään. Tyttöystäväni vaan huusi että "Spirou, mitä ihmettä?". Pieru loppui ja kaikki oli vielä hiljaa, oli tosi nolo tilanne. Onneks joku älys ruveta nauramaan, ja kohta koko porukka nauras, täytyy sanoa että silloin kyl helpotti et joku nauroi mulle. :))))

    • Suvereeni pierijä

      voi piereskellä ihan missä tahansa.
      Se on muiden ongelma, ei minun.

    • Perunat väärään kurkkuun

      Pierasin kerran eräillä kutsuilla hienossa
      seurassa, ruokapöydässä, niin kovaa kuin
      suolistani lähti. Hienot ihmiset keskustelivat
      juuri samassa pöydässä jostain olemattomasta
      kultturinautinnoista kun meikä poika nostaa
      toista kankkua ja vääntää kunnon torvisoiton
      ilmoille. Ilmeet oli aikamoiset! Eivät tienneet
      mitä olisivat ajatelleet tai sanoneet! Meikä
      poika piti pokkansa ja jatkoi sienikeiton
      lusikoimista naamariin kuin ei mitään olisi
      tapahtunut! Hah hah!

    • paivansadeko

      mitään. Nauru tuli :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe