Lentoasema,maantieteelinen keskus,Aasian ja Euroopan välimaastossa.Herätkää jo sijoittajat ja liikemiehet.Käyttäkää maantieteelistä sijaintia hyväksi ja palakaa lähtöruutuun,Suomeen,vai oletteko vain älykääpiöitä,kun ette huomaa mahdollisuukksija.Markkinat sinne missä on maailman napa!Sijoitetulle rahalle on täälä katetta joka poikii,kun pressakin on vaihdettu.
Helsinki-Vantaa
4
136
Vastaukset
- SilitysrautaMikko
Niin, kyllähän HKI-Vantaa on semmonen globalisaation silmä! Tyovoima halpaa ja 5 miljoonainen kansa (Lontoo 8 miljoonaa) tuo mukavan monikulttuurisen kasvonsa esiin olematta tippakaan rasisti. Esimerkiksi Jenkit on huomannut meidän yställisyyden heitä kohtaan ja onkin siirtämässä kaiken tuotantonsa tänne pikimmiten. Myos Helsingin porssin liikevaihto on jo maailman suurin (esim. verrattuna Lontooseen). Lisäksi verotus on yksi kilpailuvietti. Suuren maailman yhtiot suorastaan jonottaa päästä palvelemaan suurta maatamme. Tyontekijä unionimme saa monen maan johtajat kääntämään päänsä kateellisuudesta: harvalla maalla on lakkoileva paperityo porukka joka vaatii kiskurihintoja. Eihän näillä lakoilla mitään omaa tyopaikkaa uhata vaan päin vastoin; katseemme on suunnattu eteenpäin. Vaikkakin paperitehtaiden johtajat tälläkin hetkellä istuvat poydässä miettimässä mihin kohtaa Ruotsia tehtaat sijoitetaan, ei sillä ole vaikutusta suomen tyollisyyteen. Ei muuta kun well commm intternational pusiness!
- paperitehtailla
lakkoillaan,ihan glopaalitouhua!Suomessa on suhteelisen rauhallista ja sopimukset pitää!Täälä on ammattitaitoista,koulutettuaväkeä.
- SilitysrautaMikko
paperitehtailla kirjoitti:
lakkoillaan,ihan glopaalitouhua!Suomessa on suhteelisen rauhallista ja sopimukset pitää!Täälä on ammattitaitoista,koulutettuaväkeä.
5 miljoonaa!!!!!
- tosiasiassa
SETA listautuu kohta pörssiin läpimurto tulee heilahduttamaan kansainvälisen talouden lopullisesti hyväksemme ja veroprosentitkin muuttuu saataviksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin Ilkka Kanerva kuoli?
Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti40330728Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi
Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J4764141Sofia Belorf ja Sonja Aiello
Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?972714Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1321879Teille, Venäjällä pelottelijat
Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?5901654- 861584
Kakista se ulos nainen vihdoin viimein
Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.751561Ujostuttaa eräs aikuinen mies...
Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit591488Jos me käytäs nainen
Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?721238