Lentoasema,maantieteelinen keskus,Aasian ja Euroopan välimaastossa.Herätkää jo sijoittajat ja liikemiehet.Käyttäkää maantieteelistä sijaintia hyväksi ja palakaa lähtöruutuun,Suomeen,vai oletteko vain älykääpiöitä,kun ette huomaa mahdollisuukksija.Markkinat sinne missä on maailman napa!Sijoitetulle rahalle on täälä katetta joka poikii,kun pressakin on vaihdettu.
Helsinki-Vantaa
Metropolitta
4147
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Niin, kyllähän HKI-Vantaa on semmonen globalisaation silmä! Tyovoima halpaa ja 5 miljoonainen kansa (Lontoo 8 miljoonaa) tuo mukavan monikulttuurisen kasvonsa esiin olematta tippakaan rasisti. Esimerkiksi Jenkit on huomannut meidän yställisyyden heitä kohtaan ja onkin siirtämässä kaiken tuotantonsa tänne pikimmiten. Myos Helsingin porssin liikevaihto on jo maailman suurin (esim. verrattuna Lontooseen). Lisäksi verotus on yksi kilpailuvietti. Suuren maailman yhtiot suorastaan jonottaa päästä palvelemaan suurta maatamme. Tyontekijä unionimme saa monen maan johtajat kääntämään päänsä kateellisuudesta: harvalla maalla on lakkoileva paperityo porukka joka vaatii kiskurihintoja. Eihän näillä lakoilla mitään omaa tyopaikkaa uhata vaan päin vastoin; katseemme on suunnattu eteenpäin. Vaikkakin paperitehtaiden johtajat tälläkin hetkellä istuvat poydässä miettimässä mihin kohtaa Ruotsia tehtaat sijoitetaan, ei sillä ole vaikutusta suomen tyollisyyteen. Ei muuta kun well commm intternational pusiness!
lakkoillaan,ihan glopaalitouhua!Suomessa on suhteelisen rauhallista ja sopimukset pitää!Täälä on ammattitaitoista,koulutettuaväkeä.
5 miljoonaa!!!!!
SETA listautuu kohta pörssiin läpimurto tulee heilahduttamaan kansainvälisen talouden lopullisesti hyväksemme ja veroprosentitkin muuttuu saataviksi.