NÄKKILEIPÄGALLUP

Luin just kirjan Populaarimusiikkia Vittulajänkältä.
Siinä ne laittaa voita sileälle puolelle ja minä olen aina tunkenut voita sinne palloihin.

Mites sinä, kumpi puoli?

A-puoli = Reikäpuoli
B-puoli = Silee puoli

Tää on tärkeetä mulle, koska menin vähän sekaisin.
17710
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Silee puoli, mutta jos kysyjää lohduttaa niin pienenä laitoin aina sille reikäpuolelle...voi maistui paremmin siltä puolelta :)

Äänestä
  • Pienenä itsekin laitoin voita aina sille reikäpuolelle. Ei kelvannut näkkäri jos voita oli sileällä puolella.
    Nykyään laitan levitteen (en voita) sileälle puolelle. Sitä kuluu siten vähemmän ja eipähän tule turhia kaloreita xD

    Äänestä

  • Hansku83 kirjoitti:

    Pienenä itsekin laitoin voita aina sille reikäpuolelle. Ei kelvannut näkkäri jos voita oli sileällä puolella.
    Nykyään laitan levitteen (en voita) sileälle puolelle. Sitä kuluu siten vähemmän ja eipähän tule turhia kaloreita xD

    Justiin tota mäki tarkootin mitä sä kirjootit mun tekstin alapuolelle! :D

    Äänestä

Mutta reikäpuolelle tulee laitettua yleensä.

Äänestä

Ite voitelen sileelle puolelle, koska reikäselle puolelle menee liikaa rasvaa. Mutta makuasiahan tuo on. Onhan se näkkäri parempaa, kun laittas rasvan reikäpuolelle. Mut kun pitää aatella nuita kiloja =(

Äänestä

A puoli. maistuu paremmalle, ja ei murusta niin paljon

Äänestä

Laitan levitetteen sileälle puolelle, ei mene niin paljon rasvaa.

Äänestä

Sileän puolen olen voidellut penskasta asti. Reikiin jää liikaa voita, ei maistu hyvältä vaan yököttää.

Äänestä

Reikänen, tottakai; tarttuu voi paremmin, heh.

Äänestä

se on oikea puoli=)

Äänestä

Silloin kun itselläsi on mahdollisuus syödä näkkileipää tilanteessa, jossa jäljelle jäävän voin määrä ei periaatteessa vaikuta elintasoosi tulevaisuudessa (toisin sanoen muualla kuin kotona), kannattaa käyttää leivän reikäistä puolta. Voit siinä tapauksessa hyödyntää näkkileivän koko kapasiteetin levitteen määrään suhteen. Tämähän on jo vanha kansanviisaus.

Äänestä

eli se reikäpuoli... Sileästä puolesta irtoo jyvänmoskaa joka sotkee voirasian!!!!

Äänestä

Varsinkin jos on joku Ryvita, muutenhan muruset tippuu pöydälle/lattialle/kämmenelle.

Äänestä
  • Ostin muutama päivä sit Ryvitaa ja nyt sit on lattiat täynnä murusia. Ja oivariinipaketti:)

    Äänestä

  • sehänolenminä kirjoitti:

    Ostin muutama päivä sit Ryvitaa ja nyt sit on lattiat täynnä murusia. Ja oivariinipaketti:)

    Katselin näitä sivuja, ja aukesi "sehänolenminä", ja kuvasi tuli kuvaruutuun, käsipystyssä, Säikähdim ja väistin, putosin penkiltä. Aivan suotta. Kun taas pääsin pöydän alta ylös totesin ettei mitään ole tapahtunut. Toivoisin että otat yhteyttä. Osoite löytyy sivuiltasi, Terv: Artsi

    Äänestä

sileelle puolelle

Äänestä

..A.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sehänolenminä kirjoitti:

Luin just kirjan Populaarimusiikkia Vittulajänkältä.
Siinä ne laittaa voita sileälle puolelle ja minä olen aina tunkenut voita sinne palloihin.

Mites sinä, kumpi puoli?

A-puoli = Reikäpuoli
B-puoli = Silee puoli

Tää on tärkeetä mulle, koska menin vähän sekaisin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu