Miksi emme saa olla

Ripa

sauli niinistö (edelleen pienillä kirjaimilla) syytti tv:ssä luokka-ajattelusta, mitä kukaan toinen paikallaollut ei hyväksynyt. Miksi jotkut sauli niinitön kannattajat, yhteikunnan elätit, joitten kulut varmaankin maksaa yhteiskunta mm tämänkin keskustelunpalstan kuluista, voi haukkua kommareiksi niitä rehellisiä veronmaksia, olivatpa HE eläkeläisiä, työttömiä, työläisiä, maanviljeliöitä tai yrittäjiä mm.
Voin teiltä pieneltä porukalta kysyä, (koska tunnen osan teistä) onhan teidän hyvä haukkua mutta milloin olette valmiita kantamaan kortenne kekoon, tulee vaihe milloin tarkistetaan jaksaako yhteiskunta maksaa teidän etuoikeututtejen ruoka, asumus, tietoyhteikunnan teille hyvin tärkeitä kuluja. Mielipiteessäni tarkoitan rääsyihin pukeutuvia ihmisiä, jotka eivät ole teneet koskaan REHELLISTÄ työtä. Minusta on täysin noloa, että nämä tyhjätaskut puhuvat demokratiasta. Kysyn mikä on sellainen yhteiskunta, jossa kukaan ei tee töitä.
Tiedän, kun olen tottunut valvomaan yöt, en jaksa olla kiinnostunut mitä valoisaan aikaan tapahtuu.

2

116

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nukkumatti.

      Taidat olla väsynyt

      • Ripa

        Anteeksi, taisit herätä. Oliko se minun vika. Toivottavasti jaksat tehdä täyden öyvuoron. Varmaankin yhteiskunta maksaa sinulle yötyökorvauksen, muista mainita kelalle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1910
    2. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      834
    3. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      787
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      258
      717
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      698
    6. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      669
    7. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      653
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      633
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      633
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      626
    Aihe