Mitä on tapahtunut TioMeg-palvelulle?

Tietääkö kukaan mitä on tapahtunut ruotsalaisille TioMeg-sivuille? En ole enää noin kahteen kuukauteen saanut sivuja auki miltään koneelta. Onko palvelu loppunut täysin yllättäin vai onko osoite muuttunut vai mitä on oikein tapahtunut?
3676
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

ne on ruvennut taas hanuri hommiin :)

Äänestä

Mulla on ollut tallennettu tonne tiomeg.com:lle tärkeä tiedosto ja nyt koko palvelu on hävinnyt. Osoitteessa näyttää toimivan jokin muu yritys.

Äänestä

Moi
Olen miettinyt miten saisin tiedostoni takaisin.
On vähän sama kun pankki lopetettais ja talletukset jäisivät kadoksiin!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tallentaja kirjoitti:

Tietääkö kukaan mitä on tapahtunut ruotsalaisille TioMeg-sivuille? En ole enää noin kahteen kuukauteen saanut sivuja auki miltään koneelta. Onko palvelu loppunut täysin yllättäin vai onko osoite muuttunut vai mitä on oikein tapahtunut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu