Kuten kaikki tiedämme on kokemus elämmässä ja liikenteessä arvokasta jos osaa ottaa sen oikein. Niin elämä kuin liikenne ovat vakavia asioita , emme voi tietää kuka tulee kolmion takaa eteen ja mitä tapahtuu sekunninin päästä . Kaikesta huolimatta onnea Auto-Anterolle niin suuresti kunnniottamalleni "perus-ässälle".
Auto-Anterolle synttäri terkut
Kevin-Aussi
11765
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Onnittelut myös minun puolestani Anterolle, pikku kullanmurulle!
... kädettömät taas kitisee, mutta kitisköön
Taidankin juhlistaa synttäreitäni reippaalla ylinopeudella. Ajattelin lähteä siivoaman karstat loistoautoni moottorista.
Jospa kävisin Tampereella edestakaisin, pitäisi sujua kuudessa vartissa.
Tokihan siihen sisältyy kahvitauko mennen tullen.
Muistakaa varoa vasemman kaistan nysvärit, että olen tänään VAUHDISSA!!!
Niinpä. Antero jätti ottamatta aamulääkkeensä, joten hyperaktiivisuus näkyy täälläkin. Mutta älkää naurako, jos lumisateessa kohtaatte polkuautolla kovaa päristelevän hieman pyylevän pikkupojan. Se on meidän Antero!
Mistä niin päättelet, että nyt olisi Auto-Anteron synttärit? No, jos ne todella ovat, niin onnea, sillä sitähän aina, varsinkin liikentessä tarvitaan. Mutta paljonko Antero sitten täyttää vuosia, veikkaanpa, että 25 vuotta.
Joten ajokokemusta pn peräti 7 vuotta.
7 vuotta sitten olin kantanut ajokorttiani vaivaiset 311kk 330pv 7t 24min 32s
ajokokemusta!! Itse olen ajanut 10v lähtien autoa. kortin toki kävin, mutta käsittelytaidon opin jo aivan pikkupoikana!
Minä ajelin ensimetrit autolla jo 4v iässä. Törmäsin samalla keikalla puuhun. Mutsi sai mökkiauton jolla opettelin ajamaan, kun olin 10v.
Parin vuoden kuluttua kurvailin jääradoilla näyttäen vanhemmille esimerkkiä.
Kortilla ei ajeta, vaikka se taskuni pohjalla onkin.
Autolla ajo pitäisi opetella mahdollisimman nuorena. Silloin se menee helpoiten luihin ja ytimiin.
Sinähän olet samanlainen ihmemies kuin Wolfgang Amadeus Mozart, joka nelivuotiaana osasi jo soittaa pianoa. Sinä pääset vielä maailman maineeseen ajotaidoillasi.
Ja minäkun ajoin nelivuotiaana vasta polkuautoa.
On totta, että pikku-Antero aloitti autoilijan uransa 4-vuotiaana. Tuo törmääminen puuhun aiheutti sen, että Anteron autoilut ovat edelleen jääneet polkuautoiluun. Kantti ei kestä siirtyä edes isän sylissä oikean auton rattiin. Pikkumiehellä tirahtaa itku, jos asiaa ehdottaakin. Muuten urhea synttärisankari!
Niinkun tästä Auto-Anterosta ei ota selvää viisauskaan, onko lintu vai kala.
Vähän liian uskomattomilta hänen juttunsa kuulostaa.