Luonnonsujelijat vertailussa.

Huolestunut.

Tutkija Pentti Linkola saarnaa luonnon, johon ei ihminen juuri jalanjälkeään jättäisi, puolesta.
Jos on tavoitteesta samaa mieltä, on pakko todeta hänen olevan useimiten oikeassa. Kunnioitusta herättää myös tapa jolla hän elää niinkuin saarnaa.
Europarlamentaarikko, nykyinen vihreä ja entinen kommari, Satu Hassi taas käyttää luonnonsuojelua valtapelinappulana, lennellen ympäri maailmaa saastuttaen ja tuhlaten luonnonvaroja. Tänäänkin ilmeisesti Kanadassa. Valta ja ideolokia tuntuu hänettä menevän kaiken järjen edelle. Muistaakseni insinöörinä hänen tulisi tajuta ettei mailmaa pelasteta tuulimyllyillä vaan näivetetään. Hassin hahmossa kommunismin sijaa vihreä vaara hiipii koteihimme alistaen kansan ja tehden Suomesta vallanhaluisten temmellyskentän.

7

296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tietojyvä

      ei ole tutkija eikä ole koskaan ollutkaan. Hän on pääammatiltaan kalastaja.

      • kallei

        kyllä kalastajakin voi olla harrastelijatutkija ja sitähän Linkola nimenomaan oli, usein pätevämpikin kuin ammattitutkija


    • linkkos

      Linkola paras luonnonsuojelija. Linkola pitää avoimesti Hitleristä. Hitler teki homoista ja kettutytöistä saippuaa. Oli kova jätkä. Ihan oikeesti.

      • regulus

        et Hitlerin aikana oli jo kettutyttöjä..


      • prosentit
        regulus kirjoitti:

        et Hitlerin aikana oli jo kettutyttöjä..

        Hitrel kuohihsi kettutytöt, nyt olevat niiden jälkeläisen jälkeläisiä, sillä eivät oikein ole hyviä

        Mutta kun parit sukupolvet vielä mennään, niin eiköhän ainakin olosuhteet ole paremmat, parantaa geenejä

        Vielä kulkevat jopa ulkomailla mielenosituksissaan, luullen että sieltä apu geeneihinsä löytyisi, tekevät mielestään sankaritekoja, jopa hassin 10% nauttivat

        Oikeita naattijoita!


      • karris
        prosentit kirjoitti:

        Hitrel kuohihsi kettutytöt, nyt olevat niiden jälkeläisen jälkeläisiä, sillä eivät oikein ole hyviä

        Mutta kun parit sukupolvet vielä mennään, niin eiköhän ainakin olosuhteet ole paremmat, parantaa geenejä

        Vielä kulkevat jopa ulkomailla mielenosituksissaan, luullen että sieltä apu geeneihinsä löytyisi, tekevät mielestään sankaritekoja, jopa hassin 10% nauttivat

        Oikeita naattijoita!

        mitä helvetin kieltä tuo oli?


    • Ei näin

      Linkola saarnaa usein ihmisen olevan turha rasite luonnolle, mutta jos hän on oikeasti tätä mieltä (ja sitä mieltä, että kansan määrää saisi harventaa rajusti, ammuksilla ja myrkkykaasullakin) miksei hän ole jo lakannut rasittamasta luontoa olemassaolollaan?

      Ilmeisesti hän kuitenkin pitää itseään sen verran arvokkaampana, että hänen sopii pysyä hengissä. Linkola todella elää kuten opettaa vasta sinä päivänä kun hän kompostoi itsensä luonnon edun nimissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe