Kymen Sanomat ja Kouvolan Sanomat kertovat pääjutuissaan tänään presidenttiehdokkaiden viimeisimmät kannatusluvut.
Timo Soinin kannatus Kymen vaalipiirin alueella on noussut kahteen prosenttiin. Hän on ohittanut suosiossa Bjarne Kalliksen 1% ja Arto Lahden 0%.
Heidi Hautala on tasoissa Soinin kanssa, saaden myös 2% kannatuksen.
Timon tavoittelemaan kahdeksaan prosenttiin on vielä matkaa, mutta nyt on oikea suunta. Kovalla kenttätyöllä saadaan hyvää ehdokasta hilattua koko ajan kohti korkeampia kannatuslukuja. Samalla koko PerusS puolueen tulevaisuus näyttää entistä valoisammalta. -Kyllä se siitä!
Soini nousee Kymessä!
Vaaliparta
4
172
Vastaukset
- Työ kantaa
Kyllä se sieltä tulee, kunhan ihmiset tajuaa, että nämä kolme vanhojen puolueiden ehdokasta ovat yhtä köyttä.
- mukava nähdä
Että Soini on ohittanut Kalliksen ja Laxin sekä saavuttanut Hautalan. Kärkeä kohti, hitaasti, mutta varmasti! ;D
- Uurtava puurtaja
Tehdään ylpeydellä työtä oman ehdokkaan hyväski. Kyllä se auttaa. Kymen piiri järjesti loistoohjelman maanantaina oli tvssakin perjantaina!!
- lisää tv:ssä
ensi tiistaina, Ajankohtaisessa kakkosessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1064572Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293393No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452380- 391418
- 361343
- 381196
- 141102
- 1591026
- 27978
- 6944