Katri ei osaa

Agnes oli paras! Katri on onnistunut tasan yhden kerran ja se oli juuri se Stellan biisi. Sen jälkeen ei oo menny ihan putkeen, mut silti häntä roikotetaan mukana. Taidoilla hän ei ole näin pitkälle päässyt vaan tuurilla. Ilkka on iloinen ja mukaansa tempaava, mutta kantavin ääni on Petellä. Pete nauttii täysillä esiintymisestä, mut Ilkassa on jotain tosi sympaattista. Petyn, jos Katri voittaa. Agnes oli ihanin.
2226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

otan osaa

Äänestä

Pety vaan, koska Katri taitaa voittaa, ainakin jos paras laulaja vie voiton. Katrin puutteet on esiintymisessä, mutta sitä on aikaa hioa. Katrilla on monia hienoja tulkintoja, josita paras on semifinaalien Stellan Piste. Hieno oli myös Solitary motions ja viime kertainen Diana Rossin biisi, eikä yhtään hullumpi myöskään Baccaran Yes sir, I can boogie. Ilkka ei ole vielä kertaakaan osannut laulaa hyvin ja Petekin vain pari kertaa.

Toivon kuitenkin Katrin sijoittuvan kisassa vähintään toiseksi, niin saa jo sillä hyvät lähtökohdat jatkoon ja levyn tekoon ja Katria saa kuulla vielä viikon päästäkin. Tosin viime kertaisista kolmanneksi sijoittunut on pärjännyt parhaiten, joten kisat on oikeastaan jo käyty, koska koko kolmikko tullee kuitenkin levyttämään ja aika näyttää kuka pärjää parhaiten.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laulaa kirjoitti:

Agnes oli paras! Katri on onnistunut tasan yhden kerran ja se oli juuri se Stellan biisi. Sen jälkeen ei oo menny ihan putkeen, mut silti häntä roikotetaan mukana. Taidoilla hän ei ole näin pitkälle päässyt vaan tuurilla. Ilkka on iloinen ja mukaansa tempaava, mutta kantavin ääni on Petellä. Pete nauttii täysillä esiintymisestä, mut Ilkassa on jotain tosi sympaattista. Petyn, jos Katri voittaa. Agnes oli ihanin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu