EPPUJEN MARTTI SYRJÄKIN SANOI,

ETTEI HÄNESTÄ OLISI TULLUT

LAULAJAA, JOS SE OLISI OLLUT NÄISTÄ TUOMAREISTA KIINNI! IHAN FEIKKEJÄ NÄÄ TUOMARIT OVAT;)

3

465

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuisku

      ...olisivat voineet yrittää ohjailla niitä ohjailtavissa olevia äänestäjiä enemmän, että olisi saatu ne hyvät laulajat mukaan kilpailuun.

    • A. Rose

      Tuomarit ovat olleet oikeassa, sillä Martti Syrjä on sangen huono laulaja. Aivan kuten vaikkapa Juice Leskinen.

      MUTTA molemmat ovat aivan vallan loistavia sanoittajia. Varsinkin jälkimmäinen, mutta toki myös Martti, ja siten ovat ansainneet paikkansa Suomi rock'in historiassa. Jos nyt nämä huonot Idol's ehdokkaan pääsevät mahdollisten omien kappaleittensa sanoituksissa ja riimityksissä joskus edes läheskään samaan niin tulen sen jälkeen nostamaan myös heille hattua huonoista laulataidoista riippumatta. Mutta en ennen sitä.

      • Pulkkinen sanoi muutama

        vuosi sitten canal digitalilla että: " Juice
        Leskinen on maailman huonoin laulaja" Toki hän sitten myöhemmin veti sanojansa takaisin ja totesi että sammakoita tulee joskus lausuttua!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      133
      1935
    2. Msisa on eronnut

      Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      850
    3. Missä sinuun mies voisi

      näin pääsiäisenä vahingossa törmätä? Ei ilmeisesti missään?
      Ikävä
      69
      845
    4. Venäläisiä keksintöjä?

      Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?
      Maailman menoa
      259
      728
    5. Tiedän että on aika luovuttaa

      En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r
      Ikävä
      64
      710
    6. Raviskalla tappo?

      Huhuja liikkuu et raviskalla ois joku laitettu kylymäksi?
      Oulainen
      10
      677
    7. Katumuksesta

      Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t
      Sinkut
      132
      671
    8. Et arvaa nainen, miten ikävä mulla on sinua.

      Sinua ei voi unohtaa. Pusu sulle musulle!
      Ikävä
      26
      644
    9. Sun mies on mun

      Sinun mies on yksin minun ja sinä et voi sille mitään.
      Ikävä
      77
      642
    10. Sisällissota kiihtyy Ruotsissa

      KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.
      Maailman menoa
      200
      635
    Aihe