Onkohan tämä kymmeniä aloituksia tehtaileva Katrinvihaaja
sama tyyppi joka sai syytteen (ja tuomion)
tietoliikenteen häirinnästä harrastaessaan
samantyyppistä toimintaa uskonto-palstalla?
Ei ole tyyppi näköjään mitään oppinut, eli kovempia
rangaistuksia kehiin. Jos kyseessä on eri tyyppi
niin eiköhän hänkin ole syytteensä ansainnut.
Arvoisa ylläpito:
Kyseinen henkilö terrorisoi palstaa hukuttaen
järkevätkin keskustelut typeriin provokaatioihinsa.
Toivon että ryhdytte toimenpiteisiin.
sama tyyppi joka sai syytteen (ja tuomion)
tietoliikenteen häirinnästä harrastaessaan
samantyyppistä toimintaa uskonto-palstalla?
Ei ole tyyppi näköjään mitään oppinut, eli kovempia
rangaistuksia kehiin. Jos kyseessä on eri tyyppi
niin eiköhän hänkin ole syytteensä ansainnut.
Arvoisa ylläpito:
Kyseinen henkilö terrorisoi palstaa hukuttaen
järkevätkin keskustelut typeriin provokaatioihinsa.
Toivon että ryhdytte toimenpiteisiin.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Laita mailia ylläpidolle, ei ne tätä keskustelua jaksa lukea. Kyllä se häirikkö pitäisi saada pois ihmisten ilmoilta.
täällä on kuulkaas monia,ellei kymmeniä häiriköitä.ja yleensä harmittomia.ei teidän tarvitse kaikkia keskusteluja nuuskia.siitä vaan ylläpidolle viestiä.kun ne nyt taas haukkuu katria.se on hyvät ihmiset mielipidettä.ei täällä kukaan ole vielä ketään uhannut pahemmilla termeillä.niinkuintaannoinen rikossyyte kuului uskonto-jutusta.jotain rajaa teilläkin kiihko fanit.
Tuossa jo ketjun aloittaja kirjoittikin, mistä on kyse. Sinä surkea pelle vain et sitä tajua. Lue se tuosta alta, lue se vielä pari kertaa uudelleen, ja pyydä sitten selvennystä, kun et kuitenkaan ymmärrä. Turha.
lapset,lopettakaas hiekkalaatikolla tappeleminen.Kyllästyttää jo.
Vain sielläkin. Pakkoko sunkin oli rumaa naamaas aukoa? Pelle. :)
eikä tollasia ihan huuhaajuttuja...
Kyllähän kunnon väittely on välillä paikallaan, mutta joku raja
suomessa on sananvapaus.jos ei toista loukkaa henk.kohtaisesti.ja toiseksi saa tänne omiamielipiteitään laittaa.ei tämä pelkästään ole katrin ihailia palsta.tietääkseni.älykääpiö.vai vielä syytteitä.hyh.hyh
Joo, on sananvapaus. Muutenhan sinunkin naurettavat sepustuksesi hylättäisiin jo alkuunsa. Ja nyt pidät turpasi kiinni.
kö olet.täällähän kirjoitetaan kirjaimin.ei tietääkseni kukaan huuda.jo on iisakilla tarkka korva.mee saaketti ennätyksiä jahtaamaan tuollaisella korvalla.
...paljastaa myös sen, että ajattelukyvyttömyyden lisäksi et osaa lukea. Kotiin kasvamaan siitä, pentu.
Mielipiteenvapaus on eri asia kuin sairaalloinen
viestitehtailu jonka seurauksena palsta on täynnä
pelkkiä yhden henkilön viestejä ja toiset keskustelut
jäävät jatkuvan viestitehtailun jalkoihin.
Vastaavasta toiminnasta on jo annettu tuomio tämän
vuoden puolella, joten ne syytteet eivät ole
mikään mahdottomuus. Kannattaa etsiä hakusanalla
tietoliikenteen häirintä.
Kaikilla on oikeus mielipiteeseensä, mutta se ei
vaadi koko palstan sekoittamista ja kymmeniä (satoja?)
samanlaisia viestiketjuja.
P.S: Kaikkitietävä on yhdyssana.
se kuka sai syytteen.oli eri juttu koska siinä uhattiin hengellä ja yllytettiin muita.täällä ei tietääkseni sellaista ole tapahtunut.tällä palstalla on jokaisella oikeus olla.sinä voit esim.sulkea sivun ja katsoa muuta ja häiriköt voivat tehdä myös saman.mutta hei oletko aivan varma että vain yksi on viestien takana.mistä voit sen tietää,oletko kenties salapoliisi holmes.
sille ette voi mitään.
Mutta nuo rasistiset viestit Katrifaneilta Agnekselle...?
saa ilmaista.vaikka se teitä joitakin häiritsee.ei kaikki tykkää katrista tai agnesista.ja toisekseen täällä saa aloittaa kukatahansa vaikka minuutinvälein keskusteluja.ei ole syytteen pelkoa.mee lukemaan lakia.
kaikilla idols-kisailijoilla on kannattajat, mutta osa faneista on pikkasen herkkänahkaisia, mielipiteitä varten tää palsta on, eikä samaa mieltä kommentointia. Sori vaan, ja persoonat esiin. Ilkka jyrää!!!
esim. ken tämänkin palstan lukija laittaa mielipiteensä palstalla esiintyvistä kirjoistuksista ja niiden vähän arveluttavista kommenteista Idols-finalisteihin.
Heitä saa arvostella ja kirjoitella mitä phyytä tahansa, muttei palstan kirjoittelusta yleensä ja sen tasosta yleensä?
Antaako julkisuus oikeuden puhua p - aa ihmisestä?
Jos heiluu pyssyt rinnuksissa niin voi varautua kritiikkiin?
Pyssyt rinnuksissa?
Just joo. Housuthan tekevät "miehen".
*syvä huokaus*