Toivottavasti viimeinen idols

Toivottavasti tämä on viimeinen idols, mitä järjestetään. Kaikki laulutaitoiset on tippuneet aikoja sitten pois. Seuraavassa voisivat vain aukoa suutaan, niin ei ainakaan tarvitsisi kärsiä, koska ei sillä näytä olevan merkitystä mitä sieltä tulee.
5304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ei se laulu siinä oo ku pikku osa touhuu.
Pääasia on että katsojia saadaan ja siinä käytetään sitä haukkumis juttua hyväksi.
Eli arvostelijat haukkuu laulajia ja puhuu paskaa ja siitä kansa tykkää.
Ei ne välitä laulusta paskaakaan.
Sinä et osaa esiintyä, joo joo seuraaava.
Etsi joku harrastus älä laula enään.
Hoh hoijaa mee jo pois seuuuraavaa.

Äänestä
  • mutta pitäähän levyjen kuitenkin myydä jotta uutta idolsia voisi harkita tehtävän.

    Äänestä

Joo ne ketkä ovat olleet mukana laulamassa niin eivät ollet mitään hyviä laulajia. Kukaan niistä ei laula sydämellä vaan se on vaan sellaista lavalla seisomista ja yrittävät laulaa jotain mitä eivät osaa laulaa. en minäkään kato enää muita idolseja kun ruotsin ja muut maat!

Äänestä

Juuri näin. Tätä on nähty riittävästi ja myös se, ettei formaatti toimi Suomen oloissa.
Lahjakkaimmat kilpailijat jäävät amatöörimäisten tuomareiden ja katsojien lynkkauksen kohteiksi ja lahjattomimmat porskuttavat "voittoon", joka tosin toivottavasti jää tällä kertaa pelkäksi viikonvaihde -huviksi ja unohtuu yhtä nopeasti.

Äänestä
  • se menee. Pienillä markkinoilla ei osata kuin ahnehtia ja sekin menee överiksi uusissa järjestetyissä kilpailussa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


huhheijaa kirjoitti:

Toivottavasti tämä on viimeinen idols, mitä järjestetään. Kaikki laulutaitoiset on tippuneet aikoja sitten pois. Seuraavassa voisivat vain aukoa suutaan, niin ei ainakaan tarvitsisi kärsiä, koska ei sillä näytä olevan merkitystä mitä sieltä tulee.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu