Huijausta koko pelleily, suomi24

Nimetön

Kuinka kauan suomi24:n annetaan pelleillä "palveluineen"? Jatkuvasti on vikaa ja sivut eivät avaudu koska varustaja työntää kolmen tuuman paskaa kahden tuuman putkeen.
Sähköposti toimii lähinnä satunnaisesti. Jos saapuva posti sattuu joskus toimimaankin, lähtevä posti ei koskaan. Valkoinen lakana vaan täyttää näkymän. Mitä ne kuluttajansuojaa vahtivat virkaelätit tekevät?

4

815

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Barbie_nainen

      itse en ole koskaan käyttänyt Suomi24:n sähköpostia, enkä myös aiokaan.

      Se on minulle ihan yks hailee.

    • M a k e

      Olisko aika hankkia nopeammat letkut? Harvoin mulla on ollu sähköposti jumissa. Sen sijaan ne vois antaa jokaisen käyttäjän valita haluaako roskaposti suodatusta käyttöön. On jättänyt hyödyllisetkin viestit tulematta.

      • Nimetön

        MINUN letkujeni nopeus kyllä riittää itselleni, sillä KAIKKI muut sivut avautuvat sekunneissa ja tahmomatta. Sen sijaan Suomi24:n kannattaa hillitä palvelujensa yltiöpäistä lisäämistä ilman että konehuoneen kapasiteettia lisätään. Tätä mieltä ollaan jollakin muulla tämän serverin keskustelupalstalla jonka nimeä en nyt muista.
        Olen takuulla vähintään puoliammattilainen nörttien sekalaisessa seurakunnassa. Tämän vuosituhannen ajan on tullut päivittäin surffailtua hyvinkin 8 tuntia. Mutta olkoon tämä(kin) kritiikki sitten yksi niistä joihin serverin agentit vastailevat ja serveri lähettää s-posti-ilmoitukset vaikka en ole niitä pyytänyt, en ole rastittanut ruutua.


    • Madonna

      Miksi valittaa ilmaisesta asiasta ja kun netti on pullollaan vaihtoehtoja sähkäpostille?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      94
      3186
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      74
      2470
    3. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      62
      1444
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      90
      1412
    5. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      14
      961
    6. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      184
      915
    7. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      313
      884
    8. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      10
      827
    9. Jos olisit kaivattusi

      Kanssa kahdestaan samassa tilassa niin miten kävisi
      Ikävä
      50
      804
    10. Rillimiljonäärin eroriidassa suuri käänne.

      Vaimo haluaa kokonaan yksinhuoltajuuden ja pitää entisen elintasonsa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      142
      778
    Aihe