Entinen jengijohtaja Stanley "Tookie" Williams teloitetaan Kaliforniassa myrkkyruiskeilla tänään kello kymmenen Suomen aikaa. Minusta Arnold "Terminator" Schwarzenegger teki ihan oikean päätöksen, kun jätti armahtamatta neljä ihmistä tappaneen Williamsin.
http://www.yle.fi/uutiset/ulkomaat/vasen/id23462.html
Arnold ei armahda
6
390
Vastaukset
- toimii
Tpivottasti Nobelin palkintoa ei myönnetä postuumisti...
http://en.wikipedia.org/wiki/Stanley_Williams - Hitleriä pahempi
A. Schwarzenegger on esimerkillään osoittanut, että Itävallassa on syntynyt muitakin ihmispaholaisia kuin A. Hitler.
Tiettävästi tämä kammottava pullistelija saa uusimmasta elokuvastaan palkkaa 30 miljoonaa dollaria 20% lipputuloista. Kelpaa sitä siis pullistella jatkossakin.
Ei voi toivoa muuta kuin että A. Schwarzenegger kokisi hitaan ja tuskallisen kuoleman ja mahdollisimman pian.- avohoitopotilas
Eikös Arnoldin päätyö ole kumminkin Kalifornian kuvernöörin pestin hoitaminen? Aika uskomattomalta kyllä tuntuu, että iso-Arskalle maksettaisiin niin paljon seuraavasta elokuvasta. No eihän se ikinä ole tyhmä, joka pyytää, jos vielä joku maksaakin.
R.I.P Tookie the tappaja - 555
natsi!
- Laamanni
Pitäisikö mielestäsi lakia muuttaa nnin että jokainen saisi tappaa vaikka kymmennen ihmistä ennen kuin tuomittaisiin? Kohtuullinen tappaminen olisi tavallaan jokaisen subjektiivinen oikeus.
- Jeppe
Laamanni kirjoitti:
Pitäisikö mielestäsi lakia muuttaa nnin että jokainen saisi tappaa vaikka kymmennen ihmistä ennen kuin tuomittaisiin? Kohtuullinen tappaminen olisi tavallaan jokaisen subjektiivinen oikeus.
Kuinkahan paljon herra Arnold Schwarzenegger itse on antanut vaikutteita elokuviensa kautta? Oletettavasti herra Stanley Williams voi olla syypää murhiin, mutta ottaen huomioon hänen myöhemmän työnsä ja Arnoldin taustat, niin voiko enää ristiriitaisempaa asetelmaa olla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724657
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h714449Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112977Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv732873Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p222186Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.582008Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151699- 321513
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1121389- 1851298