Corvette

Tapatikokselle

Heh, nimimerkki on hehkuttanyt tällä GM:n menestystä ja sitä että ihmiset haluavat ostaa Corvetteja ja että ne ovat halutumpia kuin Porschet.

"S&P:n mukaan General Motors (GM) on vaikeuksissa etenkin Pohjois-Amerikan markkinoilla, jossa se tehnee tänä vuonna viiden miljardin dollarin tappion. Syynä ahdinkoon ovat muun muassa amerikkalaisten autoilijoiden muuttuneet tottumukset, sillä GM:n urheilumallit eivät enää käy kaupaksi entiseen tahtiin. S&P ei myöskään usko, että uusi mallisto kohentaisi yhtiön tuloskuntoa."

http://www.iltalehti.fi/osastot/autot/200512133842564_au.shtml

9

1097

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niinpä;

      Kyllähän realiteetit ovat olleet tiedossa muilla paitsi "Tapastikoksella".

      • anonyymi!!!

        olen täysin samaa mieltä.


    • M5.

      ei taida tietää, et Corvette on nykyään Corvette eikä Chevrolet Corvette. Vetellä menee aivan vitun hyvin nykyään!

      • niva

        Vette on Chevrolet Corvette menneiden vuosikymmenien tapaan vielä nykyäänkin muualla kuin Euroopan markkinoilla!

        Samaa konsernia mm. Ladan kanssa... ;)


      • olet sinä.

        Vitun puupää, et taida itse tietää että Corvette (muualla maailmassa Chevrolet Corvette) kuuluu siihen GM:ään ihan niinkuin ennenkin. Vitun huonosti menee, kuten sullakin. M5? HAHAHAA!


      • omistajat
        olet sinä. kirjoitti:

        Vitun puupää, et taida itse tietää että Corvette (muualla maailmassa Chevrolet Corvette) kuuluu siihen GM:ään ihan niinkuin ennenkin. Vitun huonosti menee, kuten sullakin. M5? HAHAHAA!

        tällaisia? Taidan vaihtaa merkkiä, pidin tätä joskus herrasmiesten merkkinä!


    • Tapastikos

      Luotatteko todella iltalehteen lähteenä. Voin linkittää teille liudan sivuja, jossa todistetaan corveten ylivoima. Se senkun porskuttaa ja ohittaa porschet oikealta ja vasemmalta. Kiitos kuuluu ylivoimaiselle v8 jenkkikonstruktiolle, jossa turbot on vain tiellä.

      • S&P, Frankfurt

        Ei kun me uskotaan vain sitä tahoa, joka kulloinkin kehuu USA:a ja jenkkiautoja...


      • kenraali moottori.

        no totta helvetissä luotan enemmän iltalehteen kuin teikäläiseen, sehän on sanomattakin selvä.

        tuskinpa iltalehden toimitus itse noita juttuja keksii päinvastoin kuin sinä LOL.

        sääli sinänsä että on menossa nurin koska olen eräänlainen GM-fani itsekkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      65
      4242
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      67
      4241
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      109
      2905
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      58
      2796
    5. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      2029
    6. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      55
      1992
    7. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1679
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      109
      1353
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1281
    Aihe