jepujee

ake

Vielä kerran se minkä toki jo tiesimme!

Iltasanomat:
Mitä lähemmäs Idols-kisan ratkaisu on tullut, sitä kauhistuneempana moni on seurannut finalistien lauluesityksiä: nuohan laulavat epävireessä!

Voiko olla mahdollista, että saamme idolin, joka ei todellakaan osaa edes laulaa?

Laulaja Heidi Kyrö on seurannut Idols-kisan finaalilähetyksiä ja sanoo suoraan, että ammattilaisen korvaan finalistien laulu kuulostaa hurjalta.

- Eräs muusikkotuttava laittoi sunnuntaina viestiä, että lauletaanko siellä todella noin pieleen vai onko hänellä vain korvissa vikaa. Sääli sinänsä, mutta ei siellä kyllä pysytä vireessä, Heidi toteaa.

Kilpailijoiden vireongelmien syyksi on ehdotettu sitä, etteivät he kuule omaa ääntään VR:n konepajan suuressa studiohallissa. Heidin mukaan se ei kuitenkaan riitä selitykseksi.

- Kyllä ammattilaisellakin voi vire silloin tällöin lipsahtaa, jos ei kuule kunnolla. Siitä ei kuitenkaan enää ole kyse, kun lauletaan pieleen kautta linjan ja sunnuntaista toiseen.

Monien muiden tavoin Heidi on sitä mieltä, että nyt nähtävän toisen Idolsin taso on ensimmäistä kilpailua heikompi.

- Ihmeen alhainen taso on ollut, mielestäni Agnes Pihlava oli finalisteista ainoa, joka pysyi vireessä. Mukana on myös ollut jo keikkailleitakin laulajia, mutta syystä tai toisesta he eivät ole päässeet jatkoon, Heidi lataa.

0

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

        Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
        Maailman menoa
        403
        30820
      2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

        Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
        Kotimaiset julkkisjuorut
        476
        4186
      3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

        Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        97
        2725
      4. Stefu LOISTAVAA!

        Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
        Kotimaiset julkkisjuorut
        133
        1892
      5. Teille, Venäjällä pelottelijat

        Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
        Maailman menoa
        590
        1657
      6. Ilkka Kanerva on kuollut

        74-vuotiaana.
        Maailman menoa
        86
        1593
      7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

        Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
        Ikävä
        75
        1565
      8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

        Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
        Ikävä
        59
        1500
      9. Jos me käytäs nainen

        Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
        Ikävä
        72
        1245
      Aihe