Ilkka on syntynyt

viihdyttämään

älkää olko hulluja ja äänestäkö katria perustein
"Se osaa laulaa paremmin" Ettekö te tajua, että Idolissa on paljon muustakin kysymys! kysymys on viihdyttämisestä ja sen Ilkka TAITAA.
Katri voi mennä kuoroon tai jonnekki vastaavaan laulamaan mutta ilkan pitää olla idols!!!!
Katri on hyvä mutta se ei oo Huom Idoli.
Se on liian kuiva persoona ja sillä on myös noussu päähän.

8

518

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...osaa laulaa. Onnetonta vinkumista. Ei se tee ihmisestä tähteä jos on vaan intoa, pitäs olla jonkinlaisia LAHJOJA. Niitä ei Ilkalta löydy.

      • ehkö jos

        haluaa katrin voittavan ni se on hetkellinen tähti, tylsä jota ei kukaan sit lopulta huomaa niin kuin hanna pakarinen. ilkka sais puolta suuremman suosion.
        Jotkut vaan ajattelee niin suoraviivaisesti.


      • Ande

        Pöh! Agnes Pihlavan ja Roni Trongin pitäisi olla tässä finaalissa... Ei Ilkan, Peten, eikä Katrin. No, Petehän tippui jo mikä oli ihan hyvä. Kaikki nuo kolme ovat surkeita laulajia, vaikka intoa riittää. Agnes ja Roni ansaitsisivat olla taistelemassa voitosta. He sentään osaavat.


    • siinä..

      ..ole kysymys just laulamisesta? Idolsissa etsitään laulajaa, joka osaa viihdyttää ja ennen kaikkea laulaa!! Katri osaa laulamisen huomattavasti paremmin, kuin Ilkka, mutta Ilkka osaa viihdyttämisen huomattavasti paremmin, kuin Katri! Eli kumman pitäs voittaa? Se selviää sitte sunnuntaina, miten tyhmiä suomalaiset on, kun parhaat laulajat on tippunu jo aikoja sitten.. mut onneks se ärsyttävä vinkuja kuminaama Pete tippu viimeks..

      • siinä honkkelissa on

        ei tajuu.... ootte tulevaa tuulipukukansaa


    • helppoheikki

      kyl viihdyttäjänkin pitäs osata laulaa, ellei sitten aio markkinoille helppoheikiks!
      eli katri on idoli.

    • ????

      Miten hel***tissä se ei ole sitten tähti jo ilman idolsia???

      • miekkonen_

        Kun nyt alkaa miettiä Katria - tuota ihanaa pientä ujoa naapurin tyttöä - vaikkapa 1000 ihmisen edessä esiintymässä... Pitäisi kyetä heittämään läppää laulujen välissä, huudattamaan yleisöä ja vielä keikan lopuksi jutella pikkufaneille ja jakaa nimmareita.

        Herrajumala, tyttöhän menee jo lukkoon kun juontajat koittavat haastatella ja saa aikaan vain väkinäisen (joskin kovin nätin) naurun ja toteaa jotain joka ei edes vastaa kysymykseen. (Tyyliin viime jakson "Minne jatkat?" -"Noh.. :DDDD".. "niin minne menet jatkoille?" -"mmm.... :I.. :DD")

        Ääni on ihan nätti myös Katrilla, mutta on valitettavasti aivan totta ettei se juurikaan pysy nuotissa. Tyttö laulaa luikauttaa pari sekuntia kuin enkeli ja sitten alkaa heittää. Kuvitelkaapa, miten tämä vielä vähintään tuplaantuu kovan keikkapaineen alla kun vedät viikossa 5 keikkaa ja stressi alkaa painaa ja vaikuttaa ääneen?

        Ilkka on kahdesta jäljellä olevasta parempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22532
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      89
      9757
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      50
      7697
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      93
      6479
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      190
      6196
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      63
      5805
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      56
      5290
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5193
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4853
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4539
    Aihe