Ilkka on syntynyt

viihdyttämään

älkää olko hulluja ja äänestäkö katria perustein
"Se osaa laulaa paremmin" Ettekö te tajua, että Idolissa on paljon muustakin kysymys! kysymys on viihdyttämisestä ja sen Ilkka TAITAA.
Katri voi mennä kuoroon tai jonnekki vastaavaan laulamaan mutta ilkan pitää olla idols!!!!
Katri on hyvä mutta se ei oo Huom Idoli.
Se on liian kuiva persoona ja sillä on myös noussu päähän.

8

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...osaa laulaa. Onnetonta vinkumista. Ei se tee ihmisestä tähteä jos on vaan intoa, pitäs olla jonkinlaisia LAHJOJA. Niitä ei Ilkalta löydy.

      • ehkö jos

        haluaa katrin voittavan ni se on hetkellinen tähti, tylsä jota ei kukaan sit lopulta huomaa niin kuin hanna pakarinen. ilkka sais puolta suuremman suosion.
        Jotkut vaan ajattelee niin suoraviivaisesti.


      • Ande

        Pöh! Agnes Pihlavan ja Roni Trongin pitäisi olla tässä finaalissa... Ei Ilkan, Peten, eikä Katrin. No, Petehän tippui jo mikä oli ihan hyvä. Kaikki nuo kolme ovat surkeita laulajia, vaikka intoa riittää. Agnes ja Roni ansaitsisivat olla taistelemassa voitosta. He sentään osaavat.


    • siinä..

      ..ole kysymys just laulamisesta? Idolsissa etsitään laulajaa, joka osaa viihdyttää ja ennen kaikkea laulaa!! Katri osaa laulamisen huomattavasti paremmin, kuin Ilkka, mutta Ilkka osaa viihdyttämisen huomattavasti paremmin, kuin Katri! Eli kumman pitäs voittaa? Se selviää sitte sunnuntaina, miten tyhmiä suomalaiset on, kun parhaat laulajat on tippunu jo aikoja sitten.. mut onneks se ärsyttävä vinkuja kuminaama Pete tippu viimeks..

      • siinä honkkelissa on

        ei tajuu.... ootte tulevaa tuulipukukansaa


    • helppoheikki

      kyl viihdyttäjänkin pitäs osata laulaa, ellei sitten aio markkinoille helppoheikiks!
      eli katri on idoli.

    • ????

      Miten hel***tissä se ei ole sitten tähti jo ilman idolsia???

      • miekkonen_

        Kun nyt alkaa miettiä Katria - tuota ihanaa pientä ujoa naapurin tyttöä - vaikkapa 1000 ihmisen edessä esiintymässä... Pitäisi kyetä heittämään läppää laulujen välissä, huudattamaan yleisöä ja vielä keikan lopuksi jutella pikkufaneille ja jakaa nimmareita.

        Herrajumala, tyttöhän menee jo lukkoon kun juontajat koittavat haastatella ja saa aikaan vain väkinäisen (joskin kovin nätin) naurun ja toteaa jotain joka ei edes vastaa kysymykseen. (Tyyliin viime jakson "Minne jatkat?" -"Noh.. :DDDD".. "niin minne menet jatkoille?" -"mmm.... :I.. :DD")

        Ääni on ihan nätti myös Katrilla, mutta on valitettavasti aivan totta ettei se juurikaan pysy nuotissa. Tyttö laulaa luikauttaa pari sekuntia kuin enkeli ja sitten alkaa heittää. Kuvitelkaapa, miten tämä vielä vähintään tuplaantuu kovan keikkapaineen alla kun vedät viikossa 5 keikkaa ja stressi alkaa painaa ja vaikuttaa ääneen?

        Ilkka on kahdesta jäljellä olevasta parempi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      173
      10088
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      72
      5116
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      149
      4842
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      4132
    5. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      43
      3852
    6. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      36
      3723
    7. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3588
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      3263
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      44
      3189
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2804
    Aihe