puhuvaksi pääksi. Kumma kun nämä porvaripresidenttiehdokkaat tulevat kuin samasta puusta. Väyrynen, Aho, Niinistö.
Ei tässä auta EK:n rahat tai mainostoimiston paviaanit. Ei Ilta-sanomien, Iltalehden, Suomen Kuvalehden, Talouselämän, Kauppalehden, Hesarin, Aamulehden, Turun Sanomien, Imagen, City-lehden, Kalevan, Nelosen, MTV:n ym.ym. medioitten Niinistön palvonta. Totuus on tarua ihmeellisempi.
Ei tässä auta EK:n rahat tai mainostoimiston paviaanit. Ei Ilta-sanomien, Iltalehden, Suomen Kuvalehden, Talouselämän, Kauppalehden, Hesarin, Aamulehden, Turun Sanomien, Imagen, City-lehden, Kalevan, Nelosen, MTV:n ym.ym. medioitten Niinistön palvonta. Totuus on tarua ihmeellisempi.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Siksi samasta puusta veistettyjä.
Riitaa voi vain tulla, jos rahasta taistellaan teollisuus-/maataloustukiaisten kesken.
Duunarin, siis rividemarin kyykyttämisestä ovat samaa mieltä. Osa demarieliitistäkin.
Vrt tulonjakokehitys: alin viidennes +1 %
....................: ylin viidennes +40 %
Kertonee selvää kieltään.................
...Mainitsemasi lehdet ovat suurmedia lehtia, erkko media, jonka päätehtävänä on ollut mielistellä sdp:tä ja keskustaa.
Kokoomuksen kaikki asialliset puheenvuorot haukutaan.
Se on sitä vastakkainasettelulla miljardeja tekevien pääomaherrojen, ns. tukiaismiljardöörien touhua.
Mitä enemmän yhteiskunnassamme on Niinistön talouspolitiikan leimaa, sitä enemmän meillä alkaa olemaan palkansaajillakin vaurautta..
neropää, rekkakuski ja Niinistön rakastaja no1, heräsi taas haukkumaan erkkolaisuutta ja demari-yleä. Tuskin olet siellä Sisun romussasi Hesaria viime kuukausina lukenut ja televisostakin katsot vain Karhuvaaran tosi-tv-panosekoiluja.
Yritätkö päästä työnantajasi kympiksi kun noin nuoleskelet.
heti ensimmäisellä kierroksella. Pohjanmaan ökyporvarit kustantavat Niinistön Esko Ahon tapaan vaihto-oppilaaksi USAan. Syytä onkin Saukon jo opetella käytännön englantia. Ei aina voi ottaa poikiaan tulkiksi Thaimaahan.
Sauli Niinistöä kannattavat jo 1. kierroksella kaikki kokoomuksen kannattajat. Ja lisäksi melkoinen siivu SDP:n ja keskustan kannattajista sekä moni rkp:n, kd:n ja vihreiden kannattaja, joille puyoluesidonnaisuus ei ole keskeinen äänestysmotiivi.
Nämä kannattajat nostavat Niinistön vaalin 2. kierrokselle, sillä Vanhanen ei tule saamaan muiden kuin keskustalaisten ääniä, ei kaikkia niitäkään.
2. kierroksella sitten nähdään, riittääkö Vanhasen ja Halosen 1. kierroksen kannatuksesta Niinistölle voittoäänet. Hänhän tarvitsee vain 50.1%, joten sinä joudat mielipiteinesi hyvin jäämään vähemmistöön, kun kansan enemmistö valitsee Niinistön.
Jäbä meni äänestämään.
Äänestyslipussa luki:
"Olkaa hyvä ja merkitkää numerolla se sija, monenneksiko luulette Niinistön sijoittuvan presidentinvaalin I äänestyskierroksella"
Suomi on muuttunut sen viikon aikana jona Jaba on ollut pois. Niinistölle on tullut häviäjän merkki otsaan.
Kopeus ei ihmisiä miellytä.
Tarja on aito IHMINEN,sen sai tuta Esko kuusi vuotta sitten.
tälle palstalle takaisin, vaikka lääkäri ei olisi sallinut vielä Jäbän pääsyä avohoitoon.
Kokkarit tarvitsevat vahvistusta kun rekkakuskikin joutui Sisun rattiin ensi yöksi.
Jäbä taitaa olla viimeisiä, jotka Pihan pillin mukaan hyppisivät.
uuteen keskusta-residenciin hovimestariksi. Piha muutti Käpylästä Kaivopuistoon kuukausi sitten, kun ei saanut palkattua kunnon palvelusväkeä hometaloonsa.
menevät aina niin poskelleen, kun vaan voi. Täytetty metsokin ennustaisi paremmin!
Ei Saulin kampanjan floppaaminen "työväen presidentti" moskaan ollut pelkästään Pihan vika.
Mainostoimistovetoisuus osoittaa huonoa johtajuutta. Siinä mainostoimisto pääsee asiakkaansa yläpuolelle ilman minkäänlaista tulosvastuuta.
Lopputuloksesta riippumatta MAINOSTOIMISTO SAA RASVAISET RAHANSA.
on hovimestari Jäbä. Paljon melua tyhjästä, siis pankinjohtaja Niinistön nilkistä, on tämä metso saanut aikaiseksi. Joko 6000 avausta on täynnä.
http://www2.helsinginsanomat.fi/english/archive/pics/01uosukainen.jpg
...tiedän hänen tuossa kuvitteellisessa tilanteessa piirtävän 1.
Joten hänen äänensä tulee hylätyksi.
Sattuneesta syystä voin kertoa, että Niinistö on itse kaiken sanomansa takana.
Mainostoimisto ei ole keksinyt ainuttakaan sanaa Niinistön suuhun.
Mainokset mainostoimisto toki tekee ja laskuttaa niistä myös, mutta alhaisemmilla hinnoilla kuin yritysasiakkailtaan, koska Niinistön kampanjan onnistuminen ei tuo hänen tililleen myyntituloja.
Olen tainnut selvittää tämän sinulle jo pariin kertaan ennenkin, mutta jostain syystä levität edelleen tietoa, jonka tiedät vääräksi.
Sellainen on valehtelemista - ainakin tästä eteenpäin.
Et sinä minua tunne, Laitinen, ja se että niin väität todistaa täydellisen arviointikyvyttömyytesi jälleen kerran.
Minua ei ole kukaan palkannut mihinkään kirjoitustehtäviin, ei tänne eikä muualle.
Toivottavasti tämä menee jo nyt perille.
Jos tuudittaudut siihen uskoon, että Niinistö häviää siitä syystä, että juuri minä olen ennustanut hänen voittavan, niin sinulla on syytä valmistautua kamalaan pettymykseen tammikuun puolessa välissä.
Kannattaa keskittyä laatuun mieluummin kuin määrään.
Sattuneesta syystä voin kertoa, että Niinistö on itse kaiken sanomansa takana.
-Aina pahempi Pätkälle. Olisi voinut kuvitella, että blogilatteudet olisivat olleet jonkun mainospellen.