Ilkan

kannatajille

Hitto ku ärsyttää. Onks sen Idols- Ilkan ihan pakko koko ajan korostaa joko helluntailaisuuttaan tai sit rivien välistä sitä Jumalaansa/uskoansa? Muuten tyypin persoona sopis formaattiin hyvin, mutta välillä herää kysymys: Oletko ilkka siellä vain tarkoituksensasi viedä tätä kautta "evankeliumia eteenpäin"?

Mainostaaksesi helluntailaisuutta?

Hakeaksesi hyväksyntää helluntailaisuudelle?

Esitelläksesi helluntailaista elämäntapaa jotenkin täydellisenä elämänmuotona, päihteettömänä, ja perhekeskeisenä jossa kaikki perheenjäsenet rakastavat toisiaanhallelujaa?

Todistaaksesi että "me hellarit ainakin ollaan tosi tosi rentoja tyyppejä, eikä olla tiukkapipoja ollenkaan! Me kun voidaan jopa tuohon maalliseen idolsiin osallistua ja todistaa että me sentään ollaan rennompia kuin ne kaikki muut kritilliset uskonsuunnat"?

Hitto ku niin symppis tyyppi olisit ilikka, jos vain olisin edes vähän enemmän irti tuosta helluntailaisuus- ikeestäsi.

Vertailukohtana Agnes joka puhui myös uskostaan, on pakko huomata ettei Agnes edustanut mitään uskonnollista ryhmittymää vaan itseään. Kun taas Ilkan kohdalla ikävä kylä tuntuu että Ilkka edustaa enemmän helluntailaisuutta (nimenomaan sitä "me hellarit ollaan tosi rentoja ja välittömiä tyyppejä"- julkisuuskuvaa).

Huolimatta keskinkertaisesta lauluäänestäsi saattaisit jopa saada munKIN kannatuksen.

JOS vain osaisit edustaa itseäsi helluntailaisuuden/uskosi sijaan.

Jäämme odottamaan lopputulosta....

2

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ilkkaan ihastunut

      Ilkka tuo esille helluntalaisuuttaan? En ole nimittäin moista huomannut!

    • jaf

      Kohta helluntailaiset alkaa raakasti rahastaa.Onhan esim pikku G heidän rahastettavana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin Ilkka Kanerva kuoli?

      Kun näin jokin aika sitten kuvan riutuneen näköisestä Kanervasta, sanoin vaimolle että haimasyövältä vaikuttaa. Vaimon isä oli kuollut kyseiseen tauti
      Maailman menoa
      403
      30637
    2. Martinan lapset JÄLLEEN valjastettu valkopesureiksi

      Ei tuo nainen todellakaan täysillä käy. Vauvakin tajuaa että kysymykset ja vastaukset ovat Martinan itsensä tekemiä, lapset vastaa mitä on käsketty. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      476
      4096
    3. Sofia Belorf ja Sonja Aiello

      Viihtyvät yhdessä dinnerillä. Pienet piirit. Mitä ajatuksia herättää ?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2697
    4. Stefu LOISTAVAA!

      Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      1865
    5. Teille, Venäjällä pelottelijat

      Oletatteko ja väitättekö te, että Venäjä pystyisi tuosta vain miehittämään Suomen?
      Maailman menoa
      589
      1643
    6. Ilkka Kanerva on kuollut

      74-vuotiaana.
      Maailman menoa
      86
      1579
    7. Kakista se ulos nainen vihdoin viimein

      Että haluat, kummatkin halutaan. Otan sinut kuumaan syleilyyn sitten.
      Ikävä
      75
      1555
    8. Ujostuttaa eräs aikuinen mies...

      Mitä se tämmönen on... tuo mies aiheuttaa minulle ylimääräsiä tykytyksiä... Rohkeampana pyytäsin häntä ulos mut jospa hän... Miten mun vaistot ilmoit
      Ikävä
      59
      1477
    9. Jos me käytäs nainen

      Ulkona niin mitkä olisi ne kolme asiaa joita tahtoisit kysyä tai kertoa minulle?
      Ikävä
      72
      1228
    Aihe