Luuserien

idols 2005

Miten näin pääsi käymään, että kaksi huonoiten finalisteista laulavinta on lopullisessa finaalissa?!? Järkyttävää! Kaksi nuorta laulamassa epävireisesti nuotinvierestä, tänä vuonna julkistetaan valtakunnallinen LUUSERI IDOLS 2005, kumpikohan raukka tittelin saa harteilleen, voih ja ei. Onneksi nämä harmaahiirulaiset katoavat ja unohtuvat yhtä pian kuin ilmestyivätkin, tuskin luuserien idols jatkuu enää seuraavina vuosina..
Pauliina oli todella hyvä ääninen laulaja, tosin lihava, joten eihän se sopinut! Roni ja Agnes olivat hyviä laulajia, mutta ulkomaalaisia, joten eihän se sopinut. Luulen että omaa tahtoa omaavat lahjakkaat kisailijat tiputettiin jo alkukarsinnoista, näitä kokemattomia, lahjattomia kun on helpompi levy-yhtiön pompotella, eiväthän osaa vaatia mitään!

LUUSERIEN IDOLS 2005 ON? katri tai ilkka

4

160

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ku se ottaa

      sytämestä ja kovaa!

    • ...pientä

      Muista, sininen tabu illalla, punainen aamulla. Ja nyt voitkin poistua itkemään peiton alle palstojen sijaan. Hus hus.

    • Crrry

      Mitä ihmettä nuo kaksi muuta vastausta olivat?

      Alkuperäinen kirjoittaja on ihan oikeassa. Idolsin finaalissa on huonompi taso kuin viime kerralla: ja minä kun ajattelin ettei siitä kehtaa paljon alemmas mennä..

      • myöskin

        olen ihan samaa mieltä ensimmäisen kirjoittajan kanssa. Idolsin taso on niin surkea, että hävettää koko ohjelman ja laulajien puolesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      60
      3679
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      47
      3679
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2841
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      51
      2569
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1639
    7. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1609
    8. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1503
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1317
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1261
    Aihe