Vastustaako VSL myös partiolaisia tai jehovantodistajia?
Miksi VSL vastustaa vapaamuurareita?
9
339
Vastaukset
- täksitaxi
No, vaikka siksi kaikki vastustavat vapaamuurareita, jotka vastustavat puoluekannastaan riippumatta heitä!
Eli: jos kansalaisia ei ilahduta yleisöltä ja julkisilta demokraattisilta päätöksenteköjärjestelmiltä piilossa tapahtuvat isoveli-järjestelmän sopimukset, varsinkin talouselämää ja politiikkaa koskien, kuin myös kuntatason päätöksiin heijastuen, silloin he vastustavat esim. vapaamuurarijärjestöjä!
Ja kun oikein lähdeaineistoa tutkii, niin huomataan, että kyseessä on myös eräänlainen uskonto. Palvellaan salamenoin vihkiytyen ja yli yhteiskuntien ja valtiojärjestelmien ja omien sidosryhmien ohitse"luojaa, jumalaa", joka onkin itseasiassa peitetysti Lusifer, eli Saatana!
Lähimpiä pohjoismaisia osastoja eli "loosheja" taitaa olla esim. joku Johanneksen-looshi, johon kuuluu perinteisesti myös Ruotsin kuninkaallisia. Sanovat...Ja "suurmenestyjä Ollila kuuluu olevan muurari, varmaa tietoahann ei varmaan saakaan, tai sitten saa tietoa siitä-ja mitä siitä seuraa?- eu-kansalainen
Tuollaisella soopalla ei eduskuntaan mennä. Tätä ette kuitenkaan ole tajunneet. Asiat pitäisi pystyä myös todistamaan.
- Pööge
eu-kansalainen kirjoitti:
Tuollaisella soopalla ei eduskuntaan mennä. Tätä ette kuitenkaan ole tajunneet. Asiat pitäisi pystyä myös todistamaan.
Tässä pieni raapaisu pinnasta
http://www.promerit.net/oikeusoppineet.vapaamuurarit.phtml - eu-kansalainen
Pööge kirjoitti:
Tässä pieni raapaisu pinnasta
http://www.promerit.net/oikeusoppineet.vapaamuurarit.phtmlKaikkea kanssa! HA!
- EU-kansalaiset=sokeita?
eu-kansalainen kirjoitti:
Tuollaisella soopalla ei eduskuntaan mennä. Tätä ette kuitenkaan ole tajunneet. Asiat pitäisi pystyä myös todistamaan.
Höh? onko tuo ollut edes VSL-jäsenen mielipide? EU-kansalaiset ovat niin sokeita tai hädissään, että kutsuvat palokunnan, ennen kuin edes syttyminen on tapahtunut?
Kyllä vapaamuurareiden kansainväliset jutut ja KÄHMINNÄT KAI TIEDETÄÄN JOKA PUOLUEESSA,oli eu:n orja, eu"kansalainen", tai sitten EU-kriitikko kyseessä! - tosiasia-asiatosi
eu-kansalainen kirjoitti:
Kaikkea kanssa! HA!
Eihän "kuuliaiset" EU-kannattajat EU:ta äänestäessään v-1995 muuta kuin uskoneet, että ei EU:sta mikään liittovaltio tule,ja ettei sekä oma raha ja itsenäisyys mene...? Vaikka EU:n järjestelijät itse uskoivat ja tiesivät toisin kuin juilattavansa!
Samoin he eivät siis voi uskoa mitään vapaamuurariudestakaan, eivät vaikka lähteet, dokumentit ja faktat esitettäisiin..kun ei niin ei!
- ridller
Matemaatikotkaan eivät kysele mitä numerot ovat, mutta perinteinen oikeisto-vasemmisto -vastakkainasettelu mallintaa kokonaiskuvaa käyttäen hyödykseen esimerkiksi laajentuvia markkinoita ja uusia induktiivisia tuotantomenetelmiä. Tosiasia on, että kokonaispoliittinen ajattelumalli yllättää toimivuudellaan, ja selvittää samalla organisaatiossa toimivien vastuunalaista asennetta. Eräitä yksityiskohtia lukuunottamatta asianomainen ministeriö yllättää toimivuudellaan, ja selvittää samalla reaktiota tämänhetkisen tilanteen suhteen. Vaikka osaltamme onkin saatettu syyllistyä laiminlyönteihin, voidaan taholtamme kuitenkin todeta, että asianomainen ministeriö näyttelee keskeistä osaa pohdittaessa tahojen yhteistyön kariutumisesta aiheutuvia hyökyaaltoja rahoitus- ja sijoitussektorilla. Jotta emme unohtaisi yhteisön pyrkimyksiä, todettakoon, että järjettömiin mittasuhteisiin paisunut opposition viivytystaktiikka panostaa interaktiivisuuteen ajattelematta järjestelmän ulkopuolelle jääneitä epäonnistuneita prosesseja. Lisäksi, jos vertailemme lyhyesti asiaankuuluvia ilmiöitä, huomaamme, että perinteinen oikeisto-vasemmisto -vastakkainasettelu kuvaa hyvin toimintamenetelmiä parannettaessa ilmiöiden liiallista nonfiguratiivisuutta.
- maailmassa?
Kysymyksen asettelu käsitteli näemmä alunperin vapaamuurariutta, eikä esim. jonkun henkilön omia kuvitelmia mahdollisista omista monipuolisista verbaalisista sekä kognitiivisista kyvyistään -jos niitä sitten on, tai ei ilmeisesti ole?
- tai on tai ei
maailmassa? kirjoitti:
Kysymyksen asettelu käsitteli näemmä alunperin vapaamuurariutta, eikä esim. jonkun henkilön omia kuvitelmia mahdollisista omista monipuolisista verbaalisista sekä kognitiivisista kyvyistään -jos niitä sitten on, tai ei ilmeisesti ole?
ei ole-henkisesti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093793Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1483516Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.431997Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1261074
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1381000- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25847