Itsenäisyyspuolue, tunnetaan yhä myös nimellä Vapaan Suomen Liitto, on kauhistuttanut maamme kunniallista EU:n äänenkannattajain ehdotonta etujoukkoa suunnattomasti. Kaikki VSL:n kannanotot ovat jotain ennennäkemättömän hirveää. Mikä ajaa änkyrän vaatimaan niin pöyristyttäviä asioita kuin itsenäisyyttä, demokratiaa, tervettä taloutta ja luonnon kannalta kestävää kehitystä?
Vain itse kaikkein pahin, Vanha VihtaHousu (VVH) voi keksiä tällaisia vaatimuksia. Onko VSL siis Saatanan keksintö? Miten on?
Vain itse kaikkein pahin, Vanha VihtaHousu (VVH) voi keksiä tällaisia vaatimuksia. Onko VSL siis Saatanan keksintö? Miten on?
Vastaukset 21
Vanhimmat
yösi rauhassa..
ei eduskuntaan mennä.
Ne antavat aiheen kysymykseeni.
Jospa keskittyisitte vaikuttamaan suurten puolueiden kautta. Olisi paremmat mahdolllisuudet saada ääni kuuluviin. Olette vain liian ylpeitä pikku putiikistanne, ettette ymmärrä politiikan realismia vaan elätätte toiveita siitä, että VSL olisi joskus vielä enemmistöpuolue eduskunnassa. HAISTA JO PASKA!
jos ei suoltamista:
"Miksi VSL vastustaa vapaamuurare... Sonkajärven... 7 229 17.12
Miksi Hakalehto ei tue Niinistöä?? vapaamuurari 2 95 14.12
Kuinka paljon nuoria on VSL:ssa? dsffsdf 2 49 14.12
Jos VSL ei kerran ole vasemmisto... 4534534 2 28 14.12
Miksi VSL tekee yhteistyötä komm... 4322332 2 19 14.12
Miksi ei VSL voita vaaleja? 2893478923 2 34 14.12
Miksi VSL on olemassa? 8726387 1 12 14.12
Kuinka monta kertaa VSL on saanu... Atte P 2 19 14.12
Onko VSL tulevaisuuspuolue? Atte P 0 7 14.12
Pelastus!!!"
Siinä olivat alemmat aloitukset. Politiikan realismi on sitä, että valtaa on tavoiteltava. Politiikan järkevyys on taas sitä, että vaikutetaan todella olemassa oleviin asioihin eikä pyöritellä abstrakteja käsitteitä.
Suomesta viedään kaikki ja loput tuhotaan. Se on käsin kosketeltavissa yhä useampien ihmisten kohdalla. Itsenäisyyspuolue tuntuu olevan Suomen ainoa puolue, joka sanoo tämän ääneen.
Mutta kannatus vain laskee... eiköhän siitä voisi vetää johtopäätöksiä.
Taitaa olla teekkareiden vappuvirityksiä.
Taidat olla karkottanut kaikki keskustelijat. Edes omat eivät jaksa kuunnella jauhamistasi. Näkemiin!
Tämä oli viimeinen kerta kun kirjoitan tänne!
Vakuudeksi
EU-kansalainen
täällä on ollut. Mitä nyt Ilpo on häipynyt, tai vaihtanut nimimerkkiä.
Viisaimmat pitävät kiinni periaatteesta, jonka mukaan vaikeneminen on kultaa.
kannatus 0,01 prosenttia. En ymmärrä tuon logiikkaa mutta eihän teidän leikeissänne sitä ole ennenkään ollut.
Suomi24 ei ole koko Suomi.
Brysselissä, eli ulkohuussissa?
Tarkeneeko taksitolpalla?
mutta tie helvettiin voi olla reunustettu hyvillä tarkoituksilla.
Paljon puhutaan kristillisen yhteisvastuun arvoista ja aatteista mutta onko niitä sovellettu VSL:n EU-politiikkaan? Itsenäisyyttä, demokratiaa ym. voi kaiketi ajaa muissakin puolueissa.
"Tie helvettiin voi olla reunustettu hyvillä tarkoituksilla."
Aivan. Suuret ideologiat rappeutuvat yksi toisensa jälkeen. Tämän hetken ideologia on EU.
Itsenäisyyttä ja demokratiaa voi ajaa puolueissa, joissa myös johto toimii niiden hyväksi.
Arvoja on sovellettu. Ja yksi tärkein on laillisuuden kunnioitus (EU-liitoshan on laiton vähintään "tavallaan"). Ja eräs toinen on yhteiskunnan heikoista huolehtiminen. EU:han ylikansallisella sosiaalipolitiikan tuhoamisellaan unohtaa köyhät heitteille!
EU ei ole mikään ideologia. VSL:n puolistalinistinen separatismi sen sijaan kyllä on.
Haluaisin tietää kuka oikeusviranomaisista on todennut jäsenyyden laittomaksi. Kuka?
Silloin puolueohjelmassa pitäisi lukea "sosialismi", "proletariaatin diktatuuri" ja "kaikki maailman työläiset yhtykää". Vaan ei lue.
EU ei ole ideologia, mutta EU:lla on ideologia. Rajoittamaton talouskasvu, päättymätön yhdentyminen ja laajentuminen kuuluvat siihen.
täältä
http://www.paihdelinkki.fi/tietopankki/200_palvelulinja/251.htm
Se on piilotettu sinne ihmisten huijaamista varten. Älkää äänestäkö VSL! Se on Suomen tuho!
Eipä ole esim. oikeuskanslerit ottaneet asiakseen, vaikka pitkin EU-SUomen rappio-aikaa ovat varmaan muutkin kuin VSL-tahot selkeästi laittaneet "rautalangasta" vääntäen kysymyksiä ja selvityspyyntöjä. Aivan selkeistä ristiriitaisuuksista omien lakiemme ja EU:n liittovaltiojuttujen kesken, mm.Se on se neuvosto eli eurostoliitto eliitin etuineen ja vaikenemisineen...ja sensuuuuuuuuuuuuuuuuri!