MTV3:n mukaan Vanhasen kannatus meni jo Niinistön ohi.
Vanhanen 19%
Niinistö 18%
Halonen 58%
Vanhanen ohitti jo Niinistön!
13
452
Vastaukset
- toinen kierros
on turha
- rane-01
Vanhanen vastaan Halonen, toisella kierroksella, tuotaa tuloksena maallemme mies-presidentin.
- haloska
rane-01 kirjoitti:
Vanhanen vastaan Halonen, toisella kierroksella, tuotaa tuloksena maallemme mies-presidentin.
on kyllä aika kovissa kannatuslukemissa.
Täytyy ottaa huomioon ettei vaaleihin ole aikaa kuin kuukausi.
Jos Halonen ei tee jotain suuren luokan mokaa hän on lähes varma voittaja. - rane-01
haloska kirjoitti:
on kyllä aika kovissa kannatuslukemissa.
Täytyy ottaa huomioon ettei vaaleihin ole aikaa kuin kuukausi.
Jos Halonen ei tee jotain suuren luokan mokaa hän on lähes varma voittaja.ei sitten ollut minun keksintöä, vaan asiantuntijat ovat noin tuumailleet. Ajattelemalla voimasuhteita, noin voi käydäkkin, etenkin kun Saulin suosio pysähtyi mutta Matti on nousussa.
- Tarja on PARAS!!!!
rane-01 kirjoitti:
ei sitten ollut minun keksintöä, vaan asiantuntijat ovat noin tuumailleet. Ajattelemalla voimasuhteita, noin voi käydäkkin, etenkin kun Saulin suosio pysähtyi mutta Matti on nousussa.
Halosen kannatuksen tippua alle 50 prosentin.
Jos näin ei tapahdu, toista kierrosta ei tule. Tarja on PARAS!!!! kirjoitti:
Halosen kannatuksen tippua alle 50 prosentin.
Jos näin ei tapahdu, toista kierrosta ei tule.Muutama paha töppäys vielä "ylipäälliköltä", niin hän on pudonnut alle 50%:n kannatuksen!
Miten voitaisiin pitää sellainen vaalikeskustelu, ettei Halosen tarvitsisi sanoa sanaakaan?
Sellaista vasemmistolaiset varmaankin nyt toivoisivat...
- Tietoja kerännyt
Voi voi kuinka olette malttamattomia!
Onhan tunnettu tosiasia, että gallupit aaltoilevat sinne tänne vähän kysymysmuotojen ja vastaajien koostumuksen mukaan.
Virhemarginaali on aina n. 2,5-3,5%, joten noissa luvuissa ei ole tapahtunut mitään muuta yllättävää paitsi Halosen kannatuksen nopea lasku!- vXv
Halosen kannatus on ollut koko ajan yli 50%
- Tietoja kerännyt
vXv kirjoitti:
Halosen kannatus on ollut koko ajan yli 50%
Vanhan sanonnan mukaan Halosen suosio on kuin lehmän häntä; menee koko ajan alaspäin!
- ei nimittäin
Tietoja kerännyt kirjoitti:
Vanhan sanonnan mukaan Halosen suosio on kuin lehmän häntä; menee koko ajan alaspäin!
tipu tarpeeksi
- me ollaan
totuttu. Vai mitä? Onneksi vain täysi-ikäiset saa äänestää.... Ajatelkaa jos helposti manipuloitavat.... en edes kehtaa sanoa ketkä, saisivat äänestää... Haettaisiin vain seksikkäintä ja kauneinta, oikein pukeutuvaa "kenen mielestä" jne...
- idols-keskustelu
sentään. Nähdään nyt putoaako suosikki ja paras vai se joka saa eniten ääniä. Hih,
- Huvittunut :)
ei välttämättä paras!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse133817SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo2263748Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1323416Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky723374Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit222267Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv321799Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575441642- 361593
- 321491
- 921433