Halonen,surkein pressa maailmassa koskaan!

joe

Sauli on sata miljoonaa kertaa parempi kun nykyinen pressa lehma. no kansa kun presidentti, jos kansa aanestaa lehmaa niin kai sitten itse kansakin on lehma. Halonen on niin huono valinta etta jopa USAssa nauretaan sille! Ei osaa pukeutua, ei puhu englantia, eika ruotsia, puhe vikaa, yli painonen, ei ole tehnyt mitaan suomen hyvaksi, niin epa kansainvalinen kun olla ja voi. heratkaa nyt hyvat ihmiset. tiedetaan jo etta suomi on peraseinajoki paikka, mutta ei se tule muuttumaan kaan jos ihmiset aanestaa tommosta lehmaa!

Ei se ole mikaan syy valita jotakuta vaan siksi etta siella ei ole muita hyvia ehdokkaita. Kuulostat naiselta! Jos olisi musta kiinni niin naiset eivat saisi aanestaa koska he useimmiten eivat tieda politiikasta mitaan. Suomessa kun ollaan semmonen feministi kansa etta valitaan vaan nainen siksi koska on nainen. havetkaa Suomi!

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jess

      Taitaa olla asiakysymykset aika vähissä, kun pitää vaan ulkoiseen olemukseen keskittyä? Ehkä sinäkin vielä joku päivä opit jotain elämästä...

      Jep jep - sano Sauli

      • Joe

        no mita helvettia silla sit on niin hyvaa sisa puolella ko? pehmea lehma pillu ko?

        oikeesti kerro mulle ihmeessa, mita Halosessa on niin ihanaa, juu ei ainakaan ulkonako! Haluan tietaa mita han on SUomen puolesta tehny, kerro edes yksi asia? Yksi asia jota voit perustella mita han on tehnyt kerro!


      • Joe

        no mita helvettia silla sit on niin hyvaa sisa puolella ko? pehmea lehma pillu ko?

        oikeesti kerro mulle ihmeessa, mita Halosessa on niin ihanaa, juu ei ainakaan ulkonako! Haluan tietaa mita han on SUomen puolesta tehny, kerro edes yksi asia? Yksi asia jota voit perustella mita han on tehnyt kerro!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      75
      4537
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3769
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      142
      3473
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      37
      1970
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1921
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1229
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      118
      1035
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      129
      950
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      925
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      837
    Aihe