...njaa...no ei se nyt niin hyväkään oo....mutta koittakaahan katsoa vanhoja Metsoloita jos mahdollista.Itse imppasin netistä muutaman osan ja katsoin.En todellakaan muistanut sen olevan niin tökeröä näyttelemistä.Varsinkin kaikki keskustelukohtaukset olivat väkisin tehtyjä...ihan itsekin vaivauduin.
Niin vaan totesin ettei toi Kotikatu ihan niin huono lopunviimein olekaan.
faaras
Kotikatu huonoko....
4
884
Vastaukset
- mielipiteitä on monia
Minusta ainakin kotikatu on katsottava ohjelma,niinkuin Metsolatkin.
Miten niin Metsolat on huono, että on muka puhe kohtaukset väkiste tehty.
Minusta mersolatkin on niin hyvä ohjelma.Saisivat uusia senkin.- repe
Ajanhammashan noita vanhoja sarjoja on nakertanut, sen vuoksi näyttävät kömpelöiltä nykyjään..
- Juliette
Hyvä ajatus Metsoloiden uusinnasta! Kannatan ehdottomasti. Mielestäni Kotikatu ja Metsolat ovat ehdottomasti parhaimpia sarjoja, mitä televisiosta tulee! Elämänmakuisia sarjoja kumpikin.
- Juliette
Juliette kirjoitti:
Hyvä ajatus Metsoloiden uusinnasta! Kannatan ehdottomasti. Mielestäni Kotikatu ja Metsolat ovat ehdottomasti parhaimpia sarjoja, mitä televisiosta tulee! Elämänmakuisia sarjoja kumpikin.
...siis Kotikatu paras, mitä nykyään tulee, Metsolat valitettavasti loppunut...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4422936Olen niin kesken
Omien asioiden suhteen etkä voi odottaa loputtomiin. Mun on muutenkin niin vaikea suhun luottaa vaikka joku ihme syvyys202486Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1372225- 1231971
Tietääkö joku ylläpidosta?
Miten näillä palstoilla tomii tuo ylläpito, onko sitä yli päätään olemassa vai ovatko huhut totta että on palstan kirjoi2491639Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2081274Auttaja paikalla. Kerro huolesi. (Osa 2)
Voin auttaa sinua näkemään tilanteesi uudesta näkökulmasta. Voin antaa lohtua, toivoa ja rohkeutta. Olen elänyt maan pä1861240Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71225Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1511213Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel281198