Tupakkisauli

ole edes seiskaluokkalaisten suosikki.
9417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei pärjännyt vaimonsapettäjäkään..

Kärkeen nousi sosialisti, setan puheenjohtaja.

Äänestä
  • pääministeri antaa ihan kiitettävällä tavalla vaalikeskusteluissa tukensa Haloselle.

    Äänestä

  • kun.. kirjoitti:

    pääministeri antaa ihan kiitettävällä tavalla vaalikeskusteluissa tukensa Haloselle.

    Onkohan se tie toiselle kierrokselle ?

    Äänestä

  • tulee mieleen.. kirjoitti:

    Onkohan se tie toiselle kierrokselle ?

    Pluffia koko vaali sirkus!
    Perikato meidät perii jos sama meno jatkuu!!

    Äänestä

Jos olisi entinen kulttuuri käytännössä, televisiolähetyksissäkin vois poltella mielin määrin.

Jörkka veteli aina savuketta telkussa ja Aarne Saarinen piiputteli.

Vetelikö Sorsakin aikoinaan televisiolähetyksissä piippua?

Nykyään ei näe tupakkaa röyhyttelevän kuin Antti Hulkko (oluen kera) ja Pauli Matti Juhani Leskinen, kenties viiniä samalla nauttien.

Pitäisiköhän Saulille antaa erikoisoikeus myös siihen, ainakin pidempien vaalitenttien osalta, että lähes kahden Norttiaskin päiväkiintiö ehtisi varmasti täyttyä?

Muutenkin duunarisauluksella näyttää olevan niin kovia työpaineita, ettei pikkumies kykene peittämään hermojensa olevan riekaleina.

Äänestä
  • Hallitus esittää ravintoloihin täydellistä tupakointikieltoa.
    Mitenkähän innokas ravintoloissa istuja Niinistö ketjupolttajana suhtautuu siihen?

    Äänestä

  • tupakkalakko kirjoitti:

    Hallitus esittää ravintoloihin täydellistä tupakointikieltoa.
    Mitenkähän innokas ravintoloissa istuja Niinistö ketjupolttajana suhtautuu siihen?

    Tupakalle haiseva pieni mies, jak..

    Äänestä

Sauli olisikin nuorille huono esimerkki tupakalle haisevana, ainaista krapulaa potevan näköisenä ryppyotsana.

Äänestä
  • Sauli vetää työmiestä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei.. kirjoitti:

ole edes seiskaluokkalaisten suosikki.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu