harva "taksiyrittäjä" maksaa veroja

En tunne tämän alan ihmisistä yhtään veronmaksajaa.Pelkkiä saalistajia ovat he .Naukuvat alihinnoista kyyteissä.Melko rasittavaa istua kyytissä kun paskanhajuinen läskinen tunkki valíttaa koko ajan pienistä taksoista.Parempi ootella linjuria saa olla rauhassa
103148
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Sinäpä sen sanoit tulitko Bussilla sossusta?

Äänestä

Mene lukemaan verotoimistosta.

Äänestä

Veroja varmaan useimmat maksavat, mutta pyhätyölisiä työntekijöille ei maksa juuri kukaan. Tämä siitä huolimatta että Suomen lain mukaan kaikesta työstä on pyhäpäivänä maksettava tuplapalkka. Taksiautoilijat ovat sitä mieltä, että tämä laki ei koske heitä.

Äänestä
  • se työnantajas oikeuteen niin varmasti maksaa!!!

    Äänestä

Taksarit eivät taida olla ystäviäsi?

Kyllä meillä kaikilla on aika kivan suuruiset veroennakot, taitaapa olla suuremmat kuin oma palkkasi?

Enkä muuten kyllä yhtään ihmettele ettet saa taksareista itsellesi ystäviä...

Etkä tuolla asenteella taida saada ystäviä mistään?

Ressukka!

Äänestä
  • ""Kyllä meillä kaikilla on aika kivan suuruiset veroennakot, taitaapa olla suuremmat kuin oma palkkasi?""

    Lainaus edellisestä.

    Siinähän se taas tuli. En yhtään ihmettele, että teillä on aika kivan suuruiset veroennakot. Kyllä tuolla suojellulla alalla on helppo kääriä tiliä, vaikka paskanpuhuja taksarit muuta julkisesti väitävätkin.

    Äänestä

Tietämäni renkisuharit ovat pimeästi töissä eli eivät maksa veroja! Nostavat joko yhteiskunnan avustuksia tai ajavat sivuhomminaan.

Äänestä
  • Etkö tajua, että nyt he kykenevät kuluttamaan enemmän ja sitähän se hallituskin toivoo että suomalaiset ostaisivat enemmän!

    Äänestä

  • Rahat palautuvat kirjoitti:

    Etkö tajua, että nyt he kykenevät kuluttamaan enemmän ja sitähän se hallituskin toivoo että suomalaiset ostaisivat enemmän!

    Niin kenen rahat palautuvatkaan...
    VERONMAKSAJIEN!

    Äänestä

  • Jos kerran noin ahdistaa, niin käy tekemässä verotoimistossa ilmoitus.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


todellinen ammattimies kirjoitti:

En tunne tämän alan ihmisistä yhtään veronmaksajaa.Pelkkiä saalistajia ovat he .Naukuvat alihinnoista kyyteissä.Melko rasittavaa istua kyytissä kun paskanhajuinen läskinen tunkki valíttaa koko ajan pienistä taksoista.Parempi ootella linjuria saa olla rauhassa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu