Sanonpa vaan, että Ilkka voittaa. Samat taikina-aivot, jotka sankoin joukoin diggaili Pertusta aikoo nyt äänestää Ilkkaa, koska Ilkka on hauska.
Ei minulla ole mitään sitä vastaan. Ei se pömppömahan määkiminenkään ole kovin kivan kuulosta, joten ihan sama.
Ei minulla ole mitään sitä vastaan. Ei se pömppömahan määkiminenkään ole kovin kivan kuulosta, joten ihan sama.
Vastaukset 3
Vanhimmat
...ensinäkin tos idolssis oli semifinaaleis paljo sellasii laulajii joiden ois pitäny olla finaalis, mut ko jotku on niin idiootteja et ne äänestää ulkonäköö eikä laulu- ja esiintymistaitoo.
Ensin se oli ulkonäkö, sitten kansalaisuus. Nyt kriteerinä on hauskuus. Ilkka voittaa. Laulutaidolla ei ole väliä laulukilpailussa :)
Juu.. Tot kai se niin on. Sitäpaitsi Katri o meinannu jo tippuu muutamaki kerran, et joo. Kyl ne kansaalaaset äänestää sitä Ilkkaa. Se o ansainnu sen. Ja luulen, et kun ja jos ilkka pääsee idoliks, tai vaik ei se voittaiskaa tota, ni kyl siit tulee varmaa kuulusamp ko Katrist,EI MILLÄÄN PAHAL SIIS, nii se ottaa oman veljensä mukaa hoilaamaa. Hiuka hyvä bändi niist tulis x)..