Kyllä ne kaksi pahinta ovat Pearl Harbour ja Titanic, mutta pahin kaikista on Pearl. Ne ovat niin kliseitä, että ilman tehosteita niitä tuskin kukaan jaksaisi katsoa kertaakaan... Hyi hitto!
Itse olen jo vuosia pitänyt parhaimpana 2001: avaruusseikkailua (scifi-fani kun olen), mutta se on muutenkin älykäs ja taiteellinen filkka. Muutkin Kubrickin elokuvat kuuluvat mielileffoihini, puhumattakaan Chaplinin ja Capran elokuvista.
Parhaimipina näyttelijöinä pidän muiden muassa Anthony Hopkinsia (erityisesti Pitkän päivän ilta -leffassa) sekä Humbrey Bogartia ja James Cagneyta.
Pearl Harbour
4
728
Vastaukset
- -mie-
Kyllä Pearl Harborin vielä ennemmin katsoo kun kerrassaan ällöttävän Armageddonin! Sitä hirveämpää elokuvaa saa hakea! Bruce Willisin ehdoton pohjanoteeraus!
Kertoo jotain ko. ohjaajasta, sillä sekä P.H. että Armageddon ovat saman ohjaajan tekeleitä...- someone----------<
mun mielestä pearl harbor on aivan sikaihana nyyhkyleffa, jossa on kivaa sotatoimintaa mukana.
ja mitä titaniciin tulee, sekin mielestäni aivan loistava!! koskettava tarina, mielenkiintoisesti toteutettu. someone----------< kirjoitti:
mun mielestä pearl harbor on aivan sikaihana nyyhkyleffa, jossa on kivaa sotatoimintaa mukana.
ja mitä titaniciin tulee, sekin mielestäni aivan loistava!! koskettava tarina, mielenkiintoisesti toteutettu.Nii'i, taitaa olla tämäkin makukysymys. Tunnen henkilön, joka kävi katsomassa Titanicin ainakin kolme kertaa, kun se pamahti teattereihin. - De gustibus non est disputandum. 8')
- bönde_
Scipio kirjoitti:
Nii'i, taitaa olla tämäkin makukysymys. Tunnen henkilön, joka kävi katsomassa Titanicin ainakin kolme kertaa, kun se pamahti teattereihin. - De gustibus non est disputandum. 8')
..sanoi kärpänen kun paskaa söi :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 561408
Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen
Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu591311Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.1611301Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle641165Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa
Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo1041121Rakastan ja ikävöin sinua
Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä58937Keskisarja loisti A-studiossa, vauhkoontunut Sofia Virta munasi itsensä
Keskisarja taas puhui 100% faktaa maahanmuuttoon liittyen. Kokoomuksen Kaumalta tuli pari hyvää puheenvuoroa, joskin muu245913- 54897
Nyt tiistain galluppi alkaa....
Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä56893KIIKKUSTUOLI
Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin81862