Pearl Harbour

Kyllä ne kaksi pahinta ovat Pearl Harbour ja Titanic, mutta pahin kaikista on Pearl. Ne ovat niin kliseitä, että ilman tehosteita niitä tuskin kukaan jaksaisi katsoa kertaakaan... Hyi hitto!
Itse olen jo vuosia pitänyt parhaimpana 2001: avaruusseikkailua (scifi-fani kun olen), mutta se on muutenkin älykäs ja taiteellinen filkka. Muutkin Kubrickin elokuvat kuuluvat mielileffoihini, puhumattakaan Chaplinin ja Capran elokuvista.
Parhaimipina näyttelijöinä pidän muiden muassa Anthony Hopkinsia (erityisesti Pitkän päivän ilta -leffassa) sekä Humbrey Bogartia ja James Cagneyta.

4

774

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -mie-

      Kyllä Pearl Harborin vielä ennemmin katsoo kun kerrassaan ällöttävän Armageddonin! Sitä hirveämpää elokuvaa saa hakea! Bruce Willisin ehdoton pohjanoteeraus!

      Kertoo jotain ko. ohjaajasta, sillä sekä P.H. että Armageddon ovat saman ohjaajan tekeleitä...

      • someone----------<

        mun mielestä pearl harbor on aivan sikaihana nyyhkyleffa, jossa on kivaa sotatoimintaa mukana.

        ja mitä titaniciin tulee, sekin mielestäni aivan loistava!! koskettava tarina, mielenkiintoisesti toteutettu.


      • someone----------< kirjoitti:

        mun mielestä pearl harbor on aivan sikaihana nyyhkyleffa, jossa on kivaa sotatoimintaa mukana.

        ja mitä titaniciin tulee, sekin mielestäni aivan loistava!! koskettava tarina, mielenkiintoisesti toteutettu.

        Nii'i, taitaa olla tämäkin makukysymys. Tunnen henkilön, joka kävi katsomassa Titanicin ainakin kolme kertaa, kun se pamahti teattereihin. - De gustibus non est disputandum. 8')


      • bönde_
        Scipio kirjoitti:

        Nii'i, taitaa olla tämäkin makukysymys. Tunnen henkilön, joka kävi katsomassa Titanicin ainakin kolme kertaa, kun se pamahti teattereihin. - De gustibus non est disputandum. 8')

        ..sanoi kärpänen kun paskaa söi :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      140
      1009
    2. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      27
      946
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      43
      838
    4. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      725
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      48
      694
    6. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      56
      596
    7. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      67
      578
    8. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      57
      575
    9. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      36
      568
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      76
      567
    Aihe