Kysymys.?

velhofanittaja

Moi..
Tarvisin tietoa missä kirjoissa on paljon loitsuja ja tietoa siitä????
En nyt puhu mistään Harry Potterista..
Oisin kiitollinen jos joku vastaisi...

2

485

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Seija

      ..Vaikka netistä. Suomeksi tietoa on todella vähän okkultismista, wiccalaisuudesta ja niin edelleen, englanniksi löytyy enemmän. Hesassa on rajatiedon kirjakauppa tai kaksi. Etenkin wiccalaisuus vaikuttaa sellaiselta tiedolta mitä sinä etsit, sillä esim. Alistair Crowley ja kaikenlainen "Musta Raamattu" -meininki on aivan sairasta, jopa vaarallista. Uuspakanalliset uskonnot perustuvat usein luontoon ja minä tunnenkin pari noidaksi itseään kutsuvaa joilla on kuitenkin muuten ihan järki päässä.

      Vaikutat aika nuorelta. Toivottavasti tajuat että noituutta ja loitsuja ei ole oikeasti olemassa. Onhan se kiva ajatella että voisi olla maaginen olento, mutta ajatuksen tasolle se jää. Käytä mielikuvitustasi mutta pidä realiteetit mukana. En saarnaa enempää:).

    • eiooo

      kirjoita googleen loitsut, sitten siihen tuule varjojen kirja-loitsu kirjasto klikkaat siitä, siinä kyl on loitsuja tarpeex!!!!!!!!!!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      241
      45300
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11223
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      184
      10834
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9701
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8508
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6501
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3200
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2202
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      32
      1545
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1490
    Aihe