Maatalous myytiin halvalla

Lukaisin näitä kommetteja täällä ja luin Suomen nettomaksuosuuden noususta, kauhulla vaan katselen kun taas suomalaista talonpoikaa kyykytetään ja kaikkein surullisinta tässä on se, että kyykyttäjä on itse maatalouspuolueesta.
287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

alkakaa viljellä hamppua ei tarvita tukia ja jonoa riittää kun hesalaiset pääsee kiskomaan kotimaista luomuruohoa.rahaa tulee kuulkaa ovista ja ikkunoista laaturuoho tekee aina kauppansa.

Äänestä

Ketähän tässä kyykytetään? Sopii vain kysyä.
Olen vahvasti sitä mieltä, että jyväjemmarien tulee muuttaa nimensä "marmattajiksi". Maaseudulla asuvana näen kuinka kurjaa heillä on .
Vähintään viisi raktronia on minimi.Ym koneet, jotka pitää vaihtaa kun pyörät likaantuvat.
Mersu tai Audi
Emännällä tietysti oma kulkupeli. Tuskin he käyvät WC:säkään ilman kanslaisten tai EU:n tukea.Ajattelisivat joskus todella vaikeissa olosuhteissa olevia, joilla ei ole edes jalkineita tai kattoa päänsä päälle. Totuus on, mikään ei heille riitä, valtivarain ministerikin on heidän talutusnuorassa. Demarit ovat piilokepulaisia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Palstalla vieraillut kirjoitti:

Lukaisin näitä kommetteja täällä ja luin Suomen nettomaksuosuuden noususta, kauhulla vaan katselen kun taas suomalaista talonpoikaa kyykytetään ja kaikkein surullisinta tässä on se, että kyykyttäjä on itse maatalouspuolueesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu