kotikatu

kirjat

Jokunen vuosi sitten oli kirjoja kotikadusta mutta miksei niitä enää ole tullut?

3

1050

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • laku

      niinpä??

      • Rhanna

        Taisi Hannu Kahakorpi joskus sanoa jossain että kustantaja ei katsonut niitä niin kannattaviksi teoksiksi että julkaisuja olisi kannattanut jatkaa. 7päivää lehden tv-puolella tosin Kahakorpi sanoo että hänellä on suunnitteilla uusi Kotikatu-kirja.


      • Haa-naa
        Rhanna kirjoitti:

        Taisi Hannu Kahakorpi joskus sanoa jossain että kustantaja ei katsonut niitä niin kannattaviksi teoksiksi että julkaisuja olisi kannattanut jatkaa. 7päivää lehden tv-puolella tosin Kahakorpi sanoo että hänellä on suunnitteilla uusi Kotikatu-kirja.

        Mä olen lukenut vähän yhtä kirjaa. Sehän on vain käsikirjoitusta. Eivät ole niin mielenkiintoisia, että kannattaisi julkaista. Meidän kirjastossa seisovat ainakin hyllyssä. Niihin pitäisi saada oikein joku hyvä kirjoittaja muokkaamaan niitä ja saada kirjoihin jotain omaa, mitä sarja ei tarjoa. Salkkareista voi tehdä sivujuonnekirjoja, mutta mahtavatkohan hieman kypsemmät Kotikatu-fanit olla kiinnostuneita vaikkapa Kallen seikkailuista Brasiliassa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1649
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1444
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1377
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      56
      1280
    5. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1258
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      965
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      827
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      771
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      735
    Aihe